Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?Tá nedávna objednávka v našej firme mi čiastočne pripomenula môj vlastný príbeh, ktorý však už má zopár rokov. A tak ma v tom okamihu napadla stará známa veta o záhadných veciach medzi nebom a zemou, ktoré nás budú neustále prekvapovať a my sa neprestaneme čudovať, lebo tak to proste je.

Zavolala nám vtedy mladá žena, ktorá mala so svojim priateľom trochu nevšednú objednávku.
Zároveň sa vopred ospravedlňovala a poukazovala na fakt, že si nie je istá, či naša firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., čistenie kobercov Bratislava, dokáže ich želanie splniť. Priznám sa, boli sme skutočne zvedaví a napätí, čo si pre nás mladá dvojica pripravila.

Prirodzene hlavnú úlohu zohral koberec, aj keď v tomto prípade išlo o koberce dva. Vnučka chcela urobiť starej mame radosť, a tak sa s priateľom dohodli, že jej kúpia do obývačky nový koberec. Okrem takejto malej radosti, chceli babičke nahradiť starý, poriadne zachodený a málo vábny kus, ktorý v miestnosti leží už desiatky rokov.

Lenže, chyba lávky…

Lenže, chyba lávky. Akonáhle v predsieni naša dvojica položila novotou voňajúci koberec, nastalo malé rodinné zemetrasenie. Postavou síce nevysoká a na ulici celkom nenápadná babička, mala energie na rozdávanie, takže svoje názory si vedela nielen jednoznačne obhájiť, ale sa za ne snáď aj pobiť.

Vnučka i jej priateľ sa nestačili dosť dobre diviť, keď ich babička zasypala argumentami, že ukladať do izby nový koberec je predsa pochabosť a zbytočne vyhodené peniaze, veď ten jej parádny orient je stále dobrý. Navyše ho kedysi kupovala ešte so starým otcom, takže z bytu odíde už len spolu s ňou, teda nohami dopredu.

Vzápäti voči prekvapenej dvojici nasadila o poznanie zmierlivejší tón. Doplnila, že veľkú radosť by jej urobili tým, keby koberec krásne vytepovali, nech ešte vydrží až do jej konca. Sama ho nečistila od manželovej smrti, čo je už viac ako desať rokov, pričom veľmi dobre vidí, že pomerne dlhý čas si pýta silné a šikovné ruky.

Mladí sa na seba pozreli…

Mladí sa na seba pozreli a rovno sa posadili. Úplne márne bolo ich trpezlivé vysvetľovanie, že kúpou nového koberca sa chceli vyhnúť nekonečnej, a vo výsledku neistej práci s čistením legendárneho orientu. Pri všetkej úcte babi, argumentovala jej do očí vnučka, ten koberec sa možno pri sprvom energickom pohybe kefou nadobro rozpadne.Naozaj čistý koberec? Poradíme vám, ako na to!

Stará pani sa viditeľne urazila a bez slova zmizla v kuchyni. No čo, starí ľudia sú horší ako malé deti, glosoval napätú situáciu vnučkin priateľ. Mali by sme s tým niečo urobiť, lebo v najbližších dňoch, a možno mesiacoch, prah tohoto bytu neprekročíme, doplnila ho rozčarovaná slečna, ktorá rovnako zmizla v kuchyni.

Na druhý deň sa udialo to, čomu hovoríme – podľahnúť pokušeniu. Vnučku skrátka premohli emócie, dokonca vďaka nim, plus osvedčenými slzami, zvládla presvedčiť aj svojho priateľa. Ešte v ten istý večer sa tak mladá dvojica snažila vyčistiť koberec úplne klasicky, teda ručne.

Myslím, že sa teraz celkom pokojne môžeme vyhnúť dlhým rečiam o tom, ako toto ich nadšené dejstvo dopadlo. Ani povzbudzovanie a vďačnosť starej mamy, ani enormná snaha mladých, ba ani kľačanie na kolenách, unavený koberec k životu späť nepriviedli.

Vyzeral takmer rovnako…

Vyzeral takmer rovnako ako pred týmto snaživým pokusom, i keď treba uznať, že mladí ho aspoň na povrchu zbavili prachu. Všetkým v miestnosti, tak bolo jasné, že tadeto cesta nevedie. Je treba nevyhnutné prepnúť na vyšší level. Inými slovami, koberec musia zveriť do rúk niekomu, kto ovláda alchýmiu profi čistenia a predvedie ju v praxi.

Začalo sa preto úporné hľadanie medzi upratovacími spoločnosťami a tipovanie metódy, resp. čistiaceho systému, ktorý dokáže z koberca na prahu dôchodkového veku, urobiť niečo, čoby v relatívnej pohode vydržalo ďalších zopár rokov. Treba taktiež povedať, že mladá dvojica, a nakoniec i stará mama, mali popri týchto komplikáciách aj dávku veľkého šťastia.

Hĺbkové Čistenie Kobercov BratislavaMládenec mal veľmi dobrého priateľa, ktorý sa profesne venoval bytovému dizjanu, takže popri umeleckej práci, mal aj celkom slušný prehľad o najrôznejších firmách a metódach, ktoré súčasný trh odporúča pri čistení kobrecov a bytového textilu. Po pravde, dvojici v istom zmysle poriadne odľahlo. Možností je totiž v tejto oblasti veľa a laik v nich ľahko tápe.

Plní očakávania sa dozvedeli, že rokmi opotrebovaný a nepravidelne ošetrovaný koberec bude jednoznačne potrebovať profesionálny prístup, teda technologicky zavedenú a modernú firmu, ktorá má dostatok odborných znalostí a zákazníkmi preverené praktické skúsenosti. Vzápätí zo strany samotného dizajnéra – vraj bez dlhého váhania – padlo meno našej upratovacej spoločnosti A SERVIS LIPKA, čo sa – popravde – počúvalo viac ako dobre.

Vedeli by ste nám…

Vedeli by ste nám, prosím, pomôcť, ozval sa do telefónu nástojčivý hlas slečny a očakával odpoveď. Prirodzene, bolo pre nás veľkým potešením dozvedieť sa, že sme firmou, ktorá má také dobré meno a je ľuďmi z brandže považovaná za firmu profesionálov a skúsených odborníkov. Bez najmenšieho zaváhania sme teda slečne prisľúbili pomoc.

Nebudem zastierať, že všetko, čo nám mladá žena doposiaľ popísala, v nás nevzbudzovalo istý druh emócií. Stačilo si predstaviť poriadne starý, krokmi zošúpaný koberec, ktorý už dlho dostával len minimum, či takmer žiadnu starostlivosť a vianočná nálada išla celkom bokom. Navyše, takto unavený koberec sa pred pár dňami stal obeťou ich ručného, domáckeho čistenia, a to mu na aktuálnej kondícii iste nepridalo.Tepovanie, čistenie kobercov, sedačiek, Bratislava

Prirodzene, žiadne pochybovačné, nebodaj čierne myšlienky, sa vo firme nikdy nekonali a konať nebudú. V takýchto špecifických a netradičných prípadoch sa dá skôr hovoriť o zvýšenom prahu zodpovednosti a ešte väčšej pripravenosti urobiť pre klienta maxium možného. Spoločnosť A SERVIS LIPKA skrátka pre svojho klienta urobí prvé aj posledné, pričom pre ňu ostáva stredobodom celého jej snaženia.

Zhrnuté a podčiarknuté. Čakal na nás koberec, akých za rok veľa čistiť nezvykneme, takže sme si chceli túto podnetnú výzvu užiť naplno a zároveň ukázať, čo naši ľudia a metóda hĺbkového strojového čistenia spoločne dokážu.

A propos, hĺbkové strojové čistenie…

A propos, hĺbkové strojové čistenie. Obaja mladí boli zvedaví, ako to vlastne funguje a čo tvorí podstatu tohoto systému. Hádam, že veci neuškodí, ak podstatu tejto čistiacej metódy aspoň stručne zhrniem. Napokon, takýto druh informácií môže poslúžiť i našim budúcim klientom, ktorí sa ešte len rozhodujú, ktorý spôsob čistenia by bol pre ich koberec a domácnosť tým najlepším.

Základ našej práce preto tvorí precízne vyladená technológia, moderná technika, špičková, účinná chémia a veľmi skúsená, dokonale vyškolená partia zamestnancov. Kombinácia týchto jednotlivých zložiek potom spoločnosti A SERVIS LIPKA pomáha dosahovať bezkonkurečné výkony a odovzdávať svojim zákazníkom kvalitne zvládnutú prácu.

Úvodný krok celého procesu hĺbkového čistenia spočíva v aplikácii unikátnej, vysokoúčinnej chemickej látky do štruktúry koberca. Firma pre tento účel používa vskutku výnimočnú a na trhu ojedinelú chémiu nemeckého producenta Bosch RTS.

Jedinečné vlastnosti…

Tepovanie sedačiek a gaučovJedinečné vlastnosti tejto unikátnej chemickej látky nielenže z čisteného koberca uvoľňujú starú, rokmi zažratú špinu, ale počas svojho aktívneho pôsobenia zvládnu odstraňovať aj zdraviu škodlivé alergény, roztoče a iné mikroorganizmy. To je veľmi dôležitá a zákazníkmi oceňovaná informácia.

S aplikovaním roztoku do koberca nám pomáha výkonný kotúčový stroj s rotačnými kefami, ktorý pracuje presne, veľmi šetrne, ale nekompromisne. Zákazník nemusí mať žiadne obavy, žeby sila tohoto stroja dajakým spôsobom poznačila, nebodaj poškodila koberec. Dôkaz? Za roky svojej praxe upratovacia firma A SERVIS LIPKA v tomto smere nezaznamenala, ani ten najmenší problém, čo svedčí o povedanom jednoznačne.

Navyše, chemický roztok od firmy Bosch RTS koberec celkovo dezinfikuje, čo znamená, že takto ošetrený koberec je zdravotne úplne nezávadný a hygiencky dokonale čistý. Je preto pripravený pre bezprostrednosť všetkých detských hier alebo zábavu domácich mazlíčkov. Podobné vlastnosti sú v tejto sfére ojedinelé a na trhu nemajú priamu konkurenciu.

Akonáhle zamestnanci…

Akonáhle zamestnanci ukončia túto dôležitú etapu čistenia, je možne pristúpiť k druhému kroku, ktorým je systematické a starostlivé povysávanie celej čistenej plochy. Vysávač, ktorý naša spoločnosť používa je extrémne výkonný a značne ťažký. To však ani v najmenšom neznamená, žeby uškodil kobercu a jeho štruktúre, naopak.

Tento špičkový vysávač v úplnej pohode zvládne „pozbierať“ všetku znečistenú penu, špinu a všetky mikroorganizmy, teda nežiaduce roztoče i zdraviu škodiace alergény. Navyše, s veľkým prehľadom vysaje prítomnú vodu a vlhkosť, ktoré sa počas čistenia do koberca zákonite dostanú. Zjednodušene povedané – tento výnimočný stroj robí minimálne za dvoch.

Každý náš zákazník tak do nás na konci čistenia dostáva svieži, dokonale čistý, vydezinfikovaný a už suchý koberec, a môže ho takmer ihneď používať. To sú pre každého zákazníka nepopierateľné benefity, ktoré na trhu sotva kto prekonáva.

Čistiace prostriedky na koberce a čalúnenieBez zbytočného preháňania, či nemiestnej skromnosti, tak môžeme tvrdiť, že spoločnosť A SERVIS LIPKA plným právom zaujíma na trhu upratovacích firiem popredné miesto. Aby však tento krátky popis metódy hĺbkového strojového čistenia nenadobudol neželané prvky jednostrannosti, treba priblížiť aj konkurečný spôsob, ktorý je extrakčná metóda.

Extrakčný spôsob čistenia…

Extrakčný spôsob čistenia verejnosť zrejme pozná pod oveľa známejším označením, ktorým je tepovanie. Ako tento proces prebieha? Pred čistením sa odporúča, aby sa plocha riadne povysávala a zbavila tak prachu. Vzápätí sa strojovým tepovačom, teda extraktorom, zapracuje do koberca roztok teplej vody a chemického čistiaceho prostriedku. Postupne vzniká hustá pena, ktorá postupne z tela koberca odstráňuje nečistoty a zachytenú špinu.Čistenie, tepovanie koberca s dlhým vlasom

Táto „penová kefa“ sa nechá na koberci istý čas pôsobiť, aby boli jej očakávané účinky zaručené. Následne môže obsluha multifunkčný tepovač prepnúť do režimu vysávanie. V tomto mode sa potom celý koberec starostlivo vysaje a zbaví všetkých nečistôt. Klient tak získa čistotu, sviežosť a vynovený vzhľad svojho obľúbeného koberca.

Treba dodať, že tepovanie býva pre zákazníka finančne výhodnejšie, aj keď sa oplatí poznať všetky premenné. Nakoniec, ako sa vraví, čert sa ukrýva hlavne v detailoch. Takže si skúsme to podstatné z oboch predstavených metód – teda extrakčného systému a hĺbkovového strojového čistenia – porovnať.

Hĺbkové strojové čiestenie firmy…

Hĺbkové strojové čiestenie firmy A SERVIS LIPKA dokáže koberec nielen vyčistiť, ale aj vydezinfikovať. Navyše, na konci býva koberec už takmer suchý, takže zákazník ho môže v pohode užívať. Extrakčný systém však necháva koberec vlhký, často mokrý, takže sa musí poriadne vysušiť, čo môže trvať hodiny. Klient teda rieši zbytočné časové straty.

A ešte raz vlhkosť a voda. Technológia extrakčného ošetrenia, teda tepovanie, je už málo výkonná a dosť nefektívna aj z iného dôvodu. Voda a saponát síce špinu uvoľnia, no tú sa následne nepodarí z koberca odstrániť úplne, keďže stroje aj roztok na to nestačia. Po vysušení sa preto na povrchu koberca často objavujú fľaky a škvrny. Ide vlastne o vyplavené nečistoty, ktoré zastaraná technológia extrakčného čístenia nezvládla.

Tieto záverečné argumenty našu mladú dvojicu presvedčili, takže bolo už len na nás, aby firma A SERVIS LIPKA dodržala svoj sľub a dala starý, nevzhľadný koberec do poriadku.

V dohodnutý deň sme…

čistenie kobercov, sedaček, čalúneniaV dohodnutý deň sme sa teda s kolegom stáli nad kobercom a s technikou vedľa seba. Mimochodom, babičkin orient vyzeral snáď ešte horšie ako pri slovnom popise vnučky, takže nás čakala ozaj neľahká úloha. Nahodili sme stroje, pripravili chemický roztok a dali sa do práce. Opatrne, ale s primeranou dávkou skúseností, sa koberec preberal zo svojho klinického konca. Iste, chcelo to viac pokoja a rozvahy ako inokedy, no podarilo sa.

Finále stará pani sledovala medzi dverami a všetky jej obavy sa premenili na radosť. Treba uznať, že robota sa nám vskutku podarila. Koberec sa úplne rozsvietil a vrátil o dlhé roky dozadu, do svojich lepších čias. Farby a vzory ožili tak výrazne, že sme s babičkou a jej presvedčivou vierou v kvality koberca, radi súhlasili.

Dvojica sa k radosti starej pani pripojila, a tak sme opäť raz cítili, že aj obyčajné čistenie koberca má v rodine veľmi dôležité miesto. Nakoniec, firma A SERVIS LIPKA svojich zákazníkov vždy rada prekvapovala, samozrejme, len dobrými a lepšími správami.