Asi sa medzi nami nenájde nikto, kto by nemal osobné skúsenosti s kobercami a ich čistením. Obecne vzaté, koberce sú už po celé generácie dôležitým prvkom každého interiéru, pričom nehrá vôbec žiadnu rolu, či ide priestor súkromného bytu alebo firemného ofisu.

Koberec…

Koberec zútulňuje, tlmí zvuk, zahrieva, a najvyše – zväčša býva krásny a majiteľovi robí radosť. Iste, pre každého je krásne niečo iné, a tak koberec ako vyčistiť koberecbýva i reprezentantom vkusu, kultúrnosti, ba i statusu konkrétnej domácnosti alebo firmy. Pre náš účel teda pokojne vynecháme druhy a typy kobercov. Ich remeselnú kvalitu, spôsob tkania a všetky detaily, ktoré mávajú tieto špecifické bytové tkaniny poväčšine zakódované vo svojom rodokmeni. Detaily vynecháme aj preto, lebo v jednom sú si všetky koberce vzácne blízke, bezmála súrodenecké.

Ak na…

Ak na koberci skončí pohár s červeným vínom, káva alebo kola, vyzerajú takmer všetky celkom rovnako. Poznačené, volajúce o pomoc a rýchlu nápravu. V takej chvíli je úplne jedno, či bol koberec lacný, veľký, drahý alebo zdedený po starých rodičoch. Hlavou nám víri iba jedna, jediná myšlienka – zbaviť ho všetkých odporných škvŕn a fľakov a vrátiť mu čo najskôr jeho pôvodný vzhľad. Chválabohu, dnes už nikto z nás nemusí túto zapeklitú, a vskutku nepríjemnú vec, riešiť iba sám. Na trhu s upratovacími službami funguje ozaj veľká skupina firiem, ktore sa na odbornej úrovni.  A poväčšine celkom profesionálne, venujú čisteniu a ošetrovaniu kobercov rôzneho druhu aj kvality. A v prípade potreby pomôžu aj tomu nášmu.

Medzi…čím vyčistiť koberec

Medzi tie najlepšie a najdôveryhodnejšie firmy, teda tie, ktoré majú za sebou mnoho rokov úspešnej a oceňovanej kariéry v pomerne neľahkej branži upratovania a čistenia kobercov, patrí aj spoločnosť A SERVIS LIPKA. Naša firma sa údržbe a čisteniu kobercov profesionálne venuje už viac ako dve desaťročia. Vďaka vysokým nárokom na seba, ľudí, kvalitu aj celkové zázemie, sa naša spoločnosť dostala až na samý vrchol v tejto sfére. Pričom si tento vysoký štandard stabilne udržuje. Celkom jasným dôkazom môžu byť nielen dlhodobo verní a spokojní klienti, ale aj jednoznačný fakt, že pôsobíme na konkurenciou prekypujúcich trhoch v Českej republike a Slovensku. Ale aj na nesmierne naročných prostrediach v Rakúsku a Nemecku.

ako odstrániť škvrny na koberciOkrem…

Okrem profi údržby a čistenia kobercov ponúkame klientom taktiež široké portfólio ďalších služieb akými sú umývanie, čistenie a leštenie okien, výkladov, či sklenených plôch. Ošetrovanie rôznych typov podláh, odborné odstraňovanie graffiti alebo likvidácia plesní. Spoločnosť A SERVIS LIPKA ponúka doma i v zahraničí časom a praxou dokonale preverenú technológiu čistenia kobercov, ktorá sa označuje ako hĺbkové strojové čistenie. Ide o modernú, technologicky vyspelú čistiacu metódu, stojacu na samej špičke podobných systémov čistenia. Technicky ide o efektívny a účinný postup spojený s kotúčovým strojom pracujúci s mechanickým rotačným čistením kartáčmi. Pričom kľúčovú a rozhodujúcu úlohu zohráva kvalitný prítlak a následné tlakové vysatie koberca.

Hlavným…

Hlavnými parametrami, ktoré profil tejto progresívnej metódy jednoznačne modelujú sú v prvom rade vysoká účinnosť a efektívnosť. Vďaka takémuto postupu sa zamestnancom firmy A SERVIS LIPKA darí počas čistenia dosahovať výborné a preukázateľné výsledky, spojené so stabilnou a mimoriadne oceňovanou kvalitou. V našej spoločnosti považujeme za obzvlášť dôležité a potrebné, aby každý náš zákazník dobre poznal prednosti a charakteristiky strojovej hĺbkovej čistiacej metódy.starostlivosť o svetlý koberec A dokázal ich náležite a presne porovnať s inými spôsobmi ošetrovania kobercov, predovšetkým s tzv. extrakčnou metódou čistenia. Takéto porovnanie je zmysluplné aj z toho dôvodu, že početní odborníci na trhu. A tiež veľa ľudí z každodennej praxe, dlhodobo považuje extrakčné čistenie za morálne zastaralý, neúčinný a málo efektívny spôsob ošetrovania kobercov. 

Skúsenosti…

Skúsenosti a výsledky čistenia jasne dokazujú, že extrakčné čistenie sa z prinícpu svojej technológie na hĺbkové čistenie vôbec nehodí. Používanie tohoto technologicky prežitého systému ošetrovania koberca tak zákazníkom prináša oveľa viac starostí ako výhod. Medzi jeho najväčšie a najkritizovanejšie nedostatky patrí smutná skutočnosť, že táto vonkoncom neefektívna, morálne a technologicky „out“ metóda, zanecháva na čistenom koberci často nielen fľaky a škvrny, ale spôsobuje aj horšie, často neodstrániteľné škody. rady ako vyčistiť koberecStručný popis extrakcie sa preto dá zhrnúť asi krátko. Pri čistení ide v zásade o rýchle namočenie koberca vodou s čistiacim saponátom a následné, celkom dynamické odsatie tejto zmesi z danej plochy. Navyše, toto všetko sa udeje len v jednej, jedinej etape, ergo veľmi rýchlo, a teda nedostatočne.

V detailom…

V detailom pohľade to vyzerá nasledovne. Z prednej časti čistiaceho stroja, teda extraktora, sa  hubicou strieka na koberec voda a chémia. Zadná časť tejto mašiny však už pri postupe po koberci danú plochu rovno vysáva. Takže čas na samotné čistenie vlastne predstavuje len dĺžku samotného extraktora a jeho trasu po koberci. Zhrnuté a podčiarknuté. Extrakčné čistenie je teda len zbežné namočenie koberca vodou a saponátom, čo znamená, že sa celý proces odohráva vždy na povrchu textílie. Logicky preto nie je možné vyčistiť koberec kvalitne a do hĺbky. Na tému akejkoľvej, aj tej minimálnej dezinfekcie štruktúry koberca, lacné čistenie kobercovmôžeme v tomto kontexte rýchlo a pokojne zabudnúť.

Priniesť…

Priniesť takto čistenému, či skôr poznačenému kobercu späť jeho pôvodný vzhľad, nie je hračka, pričom klient musí počítať aj s istými finančnými nákladmi. Naša spoločnosť údržba kobercemá s takýmito nepríjemnými situáciami, žiaľ, nemalé skúsenosti, keďže sama musela neraz poškodené koberce „zachraňovať.“ Extrakčný systém nedokáže priniesť kobercu čistotu preto, lebo koberce nedokáže vyčistiť hĺbkovo, ale zasahuje len tú najvrchnejšiu vrstvu, čo je viac ako málo. Faktom ostáva, že „zázraky“ neponúka ani hĺbková strojová metóda. Napríklad čistenie koberca, ktorý nebol ošetrovaný celé roky naša firma spája s pojmom tzv. vyčistiteľnosti.

V skratke…

V skratke ide o zanedbanosť a znečistenie koberca na takej úrovni, že pri ošetrovaní má problémy aj naša strojová metóda. Pozor, koberec samozrejme našou metódou vyčistíme a bude sa dať bežne užívať, ale štandard, ktorý je pre nás bežný, už pri čistení nedosiahneme. Hovorili sme, že po extrakčnom čistení a vyschnutí koberca sa na jeho ploche zjavujú fľaky a škvrny. Všetky bývajú dôsledkom neúčinnej a málo výkonnej technológie, ktorá v žiadnom smere nezodpovedá dnešným vysokým nárokom. najlacnejšie čistenie kobercovŽiaľ, mnoho klientov sa dá pravidelne zlákať naoko nižšou cenou ponúkaného extrakčného čistenia. Ok, nijako nezastierame, že strojové hĺbkové čistenie bolo a je o niečo drahšie. No okrem vyššej účinnosti a kvality je voči kobercu podstane šetrnejšie a jemnejšie.

Spoločnosť…

Spoločnosť A SERVIS LIPKA vo svojich službách klientom ponúka celkom odlišné, technologicky modernejšie a kvalitatívne jednoznačnejšie výsledky. V prvom rade sa deň, čo deň spolieha na svojich kmeňových zamestnancov – skutočných špecialistov – a používanú,  progresívnu techniku a chémiu.  Aj preto pri našej náročnej a zodpovednej práci nezamestnávame žiadne sezónne sily ani brigádnikov. Každý z trvalých zamestnancov spoločnosti A SERVIS abslovoval v prípravnom období náročné profesné zaškolenie a naďalej sa vo svojom obore vzdeláva. Premyslené spojenie odbornosti, skúseností a ľudských kvalít ľahké čistenie kobercovpotom firme A SERVIS dovoľuje, aby čistenie prinášalo jedinečné výsledky a stabilne vysokú kvalitu. Trvalá účinnosť našej metódy, previazaná s mimoriadnou úrovňou šetrnosti každého pracovného kroku. Predstavuje tak jeden zo základných stavebných kameňov nášho úspechu.

Čistenie…

Čistenie koberca s firmou Čistenie Bratislava, Koberce, štartuje overené a spoľahlivé spojenie techniky a chémie. Ide o výkonný kotúčový stroj s rotačnými kefami plus unikátny čistiaci prostriedok. Do koberca sa pomaly a systematicky aplikuje špičková chémia. Metóda pritom zasahuje v samotnej štruktúre koberca, čo je základom pre skvelý výsledok a spokojnosť zákazníka.  Moderná chémia a kotúčový stroj potom pôsobia dlho a účinne, pokým z koberca neodstránia všetky nečistoty. Koberec sa takto zbaví nečistôt, alergénov, roztočov a mikroorganizmov. Vybraný okruh klientov, akými sú seniori, deti alebo majitelia rýchle čistenie kobercovdomácich miláčikov ocenia, že ich koberec bude nielen čistý. Ale predovšetkým vydezinfikovaný.

Symbióza…

Symbióza kotúčového stroja a účinnej chémie ponúkajú aj ďalší zaujímavý bonus. Po vyčistení strojovou metódou býva koberec a jeho vlas prevzdušnený, jeho štruktúra sa vzpriami a celá plocha získa späť stratený objem, hebkosť a celkový vzhľad. Po etape s kotúčovým strojom a chémiou príde na rad výkonný trojmotorový vysávač. Napriek extrémnemu výkonu je však voči kobercu šetrný a nepoškodzuje ho. Stroj má niekoľko výhod a plusov. Vďaka svojej sacej sile, dokáže z koberca odstrániť zvyšky čistiacej peny. Všetky uvoľnené nečistoty, roztoče i alergény.

Zároveň…

Zároveň s prehľadom odsaje i prebytočnú vodu a vlhkosť. Koberec tak na konci zákazky ostáva už bezmála suchý a dá sa používať. Táto výhoda je vo vzťahu k extrakčnej metóde ešte zaujímavejšia. Počas extrakčného čistenia sa totiž do koberca dostáva priveľa vody. Zastaraná a nevýkonná technológia ju však nedokáže z hĺbky koberca nijako odstrániť. Preto musí klient – celkom nedobrovoľne a prekvapne – čakať, kým sa plocha dezinfekčné čistenie kobercovdostatočne nevysuší, čo tvrdo zráža výsledok tohoto druhu čistenia o ďalší level nižšie. Ale akoby to všetko nestačilo. Komplikovaný vzťah medzi touto zastaranou, málo účinnou extrakčnou metódou a technologickou potrebou používať počas práce vodu, úplne nekončí. Pri čistení sa totiž z koberca vyplaví aj značné množstvo starých nečistôt a do hĺbky zájdenej špiny. Čo samozejme býva účelom čistenia, ale problémom zároveň. 

Extrakčné čistenie…

Extrakčné čistenie nedokáže tieto vyplavené nečistoty celkom účinne a efektívne odstrániť, takže sa po úplnom vyschnutí koberca. Tento odpad rýchlo premení na škaredé, nevzhľadné fľaky, ktoré pokryjú celú plochu a dokonale tým pokazia aj tak nejasný výsledok. Takže, keď vedľa seba ešte raz postavíme obidve spomenuté čistiace metódy. Čiže hĺbkovú čistiacu metódu spoločnosti strojové čistenie kobercovA SERVIS LIPKA a ošetrenie plochy „na mokro,“ teda klasický extrakčný postup, celkom jednoznačne sa ukazuje očakávaný výsledok. Momentálne na trhu – okrem strojového čistenia – nejestvuje metóda, ktorá dokáže koberec doslova zrenovovať. Klientom dobre známe, nepekne vychodené „uličky,“ poľahnutý a udupaný vlas, veľké nečistoty v samej podsade koberca. Alebo komplexné zjednotenie vzhľadu celej plochy, tieto problémy – žiaľ- extrakcia nezvláda.

Podobnej…

Podobnej rezignácie sa klient dočká aj pri iných čistiacich metódach. Napríklad tzv. suché čistenie je síce šetrné, ale koberec skôr „pohladí,“ akoby ho malo oživiť, vyčisiť, nebodaj zrenovovať. Skutočne platí, že s hĺbkovou strojovou metódou a profesionálmi, ktorú ju dokonale ovládajú, sa dá vyčistiť takmer akýkoľvek koberec. Strojové hĺbkové čistenie dokáže nášmu zákazníkovi ponúknuť nielen modernú, špičkovú, finálnu  kvalitu všetkej vykonanej práce, ale aj hĺbkovú a účinnú dezinfekciu koberca. Vysoko profesionálny prístup cena čistenie kobercovkaždého zamestnanca A SERVIS, a v neposlednom rade, už takmer suchý koberec, ktorý sa dá pomerne rýchlo normálne používať.

Nedávnym…

Nedávnym dôkazom vysokej kvality našich služieb bola objednávka manželov žijúcich v rodinnom dome. Pri presadzovaní kvetom v predsieni sa im nešťastnou náhodou podarilo na svetlý koberec v obývačke „preniesť“ aj niekoľko kusov vlhkej, až mokrej hliny. Následky tejto galiby zrejme netreba popisovať. Najprv skúšali plochu vyčisiť sami, ale dajaký mimoriadny úspech sa nedostavil. kde nechať vyčistiť koberecManželka bola však dosť netrpezlivá, a tak na radu kamarátky objednala firmu s extrakčným čistením. Výsledok bol snáď ešte horší ako po ich domácom čistení. Fľaky, škvny, koberec vyzeral akokeby náhle ošedivel a zostarol.

Aj preto…

Aj preto manželia oslovili našu spoločnosť A SERVIS LIPKA so žiadosťou o účinnú pomoc. Zákazku sme radi prijali a po pár dňoch začali s čistením koberca. Plocha bola naozaj mimoriadne zájdená a fľakatá. Ale s pomocou strojovej metódy sme si s kobercom pomerne rýchlo a detailne poradili. Naši obaja klienti boli s dosiahnutým výsledkom nadmieru spokojní. Keďže koberec ich celú obývačku doslova premenil, farebne prežiaril, a navyše príjemne rozvoňal. Domáca pani nám na záver so vďačným úsmevom povedala, že ak bude u nej potrebné nové čistenie kobercov. Vďaka firme A SERVIS LIPKA už nemusí hľadať kvalitu, precíznosť a skvelých ľudí. Jednoducho, osloví našu spoločnosť opäť…