tipy ako vyčistiť koberecMám už kadečo za sebou a dnes žijem sama. Pravda, o trochu viac sa mi to v živote zamotalo, ale s tým sa už nič nenarobím. Byt mi ostal po rodičoch a roky sa som na ňom nič nemenila. V podstate je to také malé, ale pôvabné múzeum jednej rodiny, keďže sa v ňom vystriedali takmer štyri generácie. – Čistenie Košice, Koberce

Vysoké stropy, mohutné okná do záhrady, pôvodný masívny nábytok, množstvo umeleckých predmetov a zvláštna, veľmi nostalgická atmosféra. Žijem tu rada, aj keď sa priznám, že pre jednu ženu je to trochu priveľké. Našťastie jednu z izieb mám zariadenú ako hudobný kabinet, takže sa pri jeho klavírnom krídle vystrieda denne niekoľko žiakov.

A to je vlastne zmysel môjho života. Otec aj mama boli profesionálni hudobníci. Keďže som nepodedila dostatočné množstvo talentu na vlastnú umeleckú dráhu hudobníčky, venujem sa aspoň mladým ľuďom a už dve desiatky rokov učím súkromne klavír. 

Asi…

rady ako vyčistiť koberecAsi to vyznie príliš tradične, ale moji žiaci sú aj moja rodina. Pravda, mám ešte brata, ale ten žije už viac ako dvadsať rokov v Kanade, takže sa osobne vídame raz alebo dvakrát do roka. Moji študenti sú však plní nápadov, odvahy, veľkej chuti pracovať a poniektorí z nich majú pred sebou celkom sľubnú budúcnosť, takže sa vedľa nich nenudím – ani na okamih.

Prednedávnom sa však môj byt na pár hodín dokonale premenil. Študenti ma totiž nečakane, a pritom krásne prekvapili. To viete, žena sa nerada chváli svojim vekom, ale mládež mi na moje narodky pripravila komornú oslavu, a tak som ich naliehaniu podľahla. Všetko mali skvele zorganizované, takže mi neostávalo nič iné, len sa tešiť z ich prítomnosti.

Neviem, čo ma to napadlo, no zrejme som sa chcela pochváliť. Priniesla som na stôl fľašiu bieleho jahodového vína, nech mladí ochutnajú, čo kedysi pili moji rodičia. Mama totiž toto polosladké víno obľubovala do tej miery, že mu občas neodolal ani otec. Iste, hovorí sa, že je to skôr „dámska voľba,“ ale napriek všetkému má tento nápoj v sebe isté čaro.

Samozrejme…

kvalitné čistenie kobercovSamozrejme, že som si na servírovací vozík pripravila poháre aj víno a z kuchyne vyšla smerom k študentom. Už na to nikdy neprídem, kde škodoradostný čert vystrčil svoje rožky, ale na koberci v obývačke sa mi náhle zachytilo jedno z koliesok vozíka, mne sa podarilo na okamih stratiť balanc a neskutočná galiba bola na svete.

Dva krajné poháre a fľaša zleteli z vozíka rovno na koberec. Jeden z pohárov sa síce rozbil, ale to bola najmenšia škoda. Jahodové víno totiž caplo tak nešťastne, že fľaša nehlučne praskla a jej obsah natiekol rovno do koberca. Priznám sa, že by som si najradšej nafackovala. Elegantne som pokazila náladu sebe aj študentov, a naviac, narobila si kopec starostí s kobecom, ktorý vyzeral príšerne.

Verte mi, že keď oslava skončila mala som sto chutí vyhodiť aj tie ostatné dve fľaše vína z komory, no koberec si žiadal z mojej strany oveľa viac záujmu. Skúšala som s tým niečo urobiť, no veľká sláva to nebola.

Nakoniec…

kde nechať vyčistiť koberecNakoniec som si klikla na web a podľa momentálnych sympatií vybrala čistiacu firmu a dohodla sa na ich príchode. Páni prišli o pár dní a dali sa do roboty. Neboli ani veľmi drahí, dokonca mali so sebou aj dajaký ten stroj a išlo im to celkom od ruky.

Postupne začal vo mne nakoniec prevládať pocit, že sa hádam všetko dobre skončí a o deň, či dva na to rozliate jahodové víno aj úspešne zabudnem. Nakoniec, zapríčinila som ti to vlastnou nešikovnosťou sama, takže som sa musela obrniť trpezlivosťou a odpustiť si.

Ráno po čistení mi však uštedrilo poriadny šok. Koberec som nechala podľa rady firmy v pokoji vysušiť, ale namiesto perfektného vzhľadu boli na ňom akési čudné škvrny, nemal žiadnu iskru a celkovo pôsobil snáď ešte horšie, ako pred tým čistením.

Bolo…

cena čistenie kobercovBolo mi do vážne plaču. Hneď som tej snaživej firme zavolala, ale odbili ma domýšľavým tvrdením, že ten môj koberec je už poriadne starý, málo udržiavaný a ich extrakčná metóda čistí takéto povrchy práve tak, ako ho teraz pred sebou vidím.

Pol dňa som to rozdýchavala, poslala sťažnosť do firmy, no napokon som si sadla za komp a hľadala niekoho, kto nevedie prázdne reči, ale ovláda svoju profesiu a môj koberec poriadne vyčistí. Vedela som jedno: o dajakom extrakčnom čistení už nechcem do konca života ani počuť, takže bolo treba nájsť iné riešenie.

Našťastie sa mi začali „nitky“ zbiehať k firme A SERVIS LIPKA, s.r.o. Okolo mena tejto spoločnosti sa objavovali iba kladné recenzie, klientské poďakovania a samé dobré správy, navyše čistenie firma realizuje strojovou metódou, ktorá nemá s extrakciou nič spoločné. Bolo rozhodnuté. Obratom som im zavolala a ostala príjemne prekvapená.

Ústretová…

strojové čistenie kobercovÚstretová a usmiata slečna mi výborne poradila a všetko vysvetlila. Poslali mi mailom ponuku s termínom, cenou a podmienkami, čo som obratom rada potvrdila. Dohodli sme sa, že o tri dni prídu a koberec zbavia nielen stôp a fľakov po jahodovom víne, ale odborne napravia škody, ktoré spáchala partia s extrakčným čistením.

A keďže som typicky zvedavá žena, prešla som si na webe všetky dostupné informácie o firme A SERVIS LIPKA, aby som ich profi partitúru mohla sledovať na vlastné oči. Spoločnosť sa venuje čisteniu a údržbe kobercov aj podláh, ale tiež čisteniu a lešteniu okien, vie pracovať vo výškach, zvláda tiež odstraňovanie graffiti a najrôznejších druhov plesní.

Pokiaľ ide o údržbu a ošetrovanie kobercov dlhodobou čistiacou metódou bolo a ostáva strojové hĺbkové čistenie. Na rozdiel od extrakčného systému, ktorý som zažila na vlastnej koži, či skôr koberci, disponuje strojové čistenie viacerými výhodami a prednosťami. Takže, si teraz skúsme obidva tieto postupy porovnať.

Technika…

dezinfekčné čistenie kobercovTechnika extrakčného čistenia kobercov je možno známejšia pod ľudovým označením, ako tepovanie, či mokré čistenie. Rozdiel medzi domácim tepovaním a prácou firmy býva zásadný. Predovšetkým sa pri tomto čistení používa špeciálna technika, tzv. extraktor a aplikuje sa úplne iná chémia, ktorú máme v domácnosti.

Extrakčné čistenie teda spolieha na tzv. extraktor, čo je technické zariadenie, obecne známe tiež ako tepovač. Samotná extrakcia sa začína prvotným, preventívnym povysávaním celej plochy. Koberec sa takto zbaví prachu z povrchu a časti voľných nečistôt.

Následne obsluha stroja pripraví roztok teplej vody a chemickej čistiacej látky, ktorý sa začne nanášať na povrch koberca. Pena sa potom postupne začne vysávaním odstraňovať. Akonáhle tento proces skončil, koberec sa nechá vysušiť a extrakčné čistenie je ukončené.

Treba…

hĺbkové čistenie kobercovTreba vedieť, že extrakčné čistenie do čisteného koberca „napumpuje“ priveľa vody. Vinou zastaranej technológie a nízkeho výkonu sa ju však nedarí všetku odstrániť. Voda sa pri postupnom sušení odparuje pomaly a nazhromaždená špina vyráža na povrch.

Vo finále tak na ploche koberca ostávajú naozaj nevzhľadné fľaky, ktoré majú svoj pôvod v uvoľnených nečistotách. Odborníci aj klienti tak jednoznačne potvrdzujú, že extrakčný proces sa na hĺbkové, čistenie kobercov technologicky vôbec nehodí.

Odstraňovanie fľakov po extrakčnom čistení býva v mnohých prípadoch náročnejšie ako prvotné čistenie. Áno, dá sa súhlasiť, že extrakčné čistenie býva o niečo lacnejšie ako strojová metóda, ale kvalita a spokojnosť klienta by sa v žiadnom prípade nemali merať klamlivými úsporami a niekoľkými mincami v peňaženke.

Navyše…

rýchle čistenie kobercovNavyše, cenové rozdiely medzi strojovou metódou firmy A SERVIS a extrakčným čistením nikdy nebývajú príliš dramatické. Je tak len na samotnom klientovi, pre ktoré finálne riešenie sa napokon rozhodne. Platí totiž staré zníme, že nie je úspora ako úspora.

Ošetrenie kobercov spoločnosťou Čistenie Košice, Koberce je označované ako hĺbkové strojové čistenie. Tento moderný systém pracuje s trojicou základných prvkov: skúsení odborníci, unikátna chémia a výkonná technika. Táto vyvážená „trojkombinácia“ v konečnom dôsledku vedie k trvalej spokojnosti každého klienta.

Predpokladom kvality je ale podmienka, že koberec sa nemá dostať za hranicu vyčistiteľnosti. Ak už nebol čistený roky, sotva ho dokonale vyčistí aj výkonná strojová metóda. Firma sa však zaručí, že bude čistý a zbavený všetkých mikroorganizmov. Bežný štandard typu A SERVIS LIPKA to síce nebude, lebo aj technológia strojového čistenia má svoje limity.

Firma…

ľahké čistenie kobercovFirma pracuje s chemickým prostriedkom nemeckej firmy Bosch RTS, ktorý na trhu nemá konkurenciu. Táto látka dokáže koberec zbaviť nielen špiny a nečistôt, ale spoľahlivo likviduje aj roztoče, alergény a rôzne mikroorganizmy. Koberec je preto na konci práce nielen čistý, ale i dokonale vydezinfikovaný.

Iný kľúčový prvok predstavuje používaná technika. V prvom rade je to výkonný kotúčový stroj s rotačnými kartáčmi a extrémne silný, vysokotlaký trojmotorový vysávač. Obidve zariadenia v kombinácii s dokonale vyškoleným personálom a účinnou chémiou, tvoria pevný základ celkovej úspešnosti hĺbkovej strojovej metódy.

Čistenie každého koberca začína tým, že zamestnanci A SERVIS kotúčovým strojom aplikujú do jeho štruktúry špeciálny roztok chemickej čistiacej látky. Rýchlo vzniká hustá, aktívna pena, ktorá sa vďaka rotačným pohybom výkonného kotúčového stroja dostáva až do najhlbších zákutí znečisteného koberca.

Štetinky…

najlacnejšie čistenie kobercovŠtetinky rotačných kartáčov sa potom postarajú o to, že klient nerozozná dôkladnejšie vydrhnutú časť koberca od inej. Keďže plocha bude po ukončení čistenia krásne jednoliata. Býva ale na prospech veci, overiť si akú metódu čistenia kobercov používala firma, ktorá daný koberec čistila ako posledná v zozname.

Uvedená špeciálna kozmetika potom spoľahlivo odstraňuje všetky nečistoty, alergény, roztoče i mikroorganizmy, takže koberec zákazníka postupne získava dokonalú hygienickú čistotu a ostane na dlhý čas aj hĺbkovo vydezinfikovaný.

Následne príde k slovu trojmotorový vysávač, ktorý ale dokáže podstatne viac, ako len „pozbierať“ zvyšky peny z koberca. Okrem iného vysaje všetku uvoľnenú nečistotu, roztoče, zdraviu škodlivé alergény, ale i uvoľnenú špinu a nečistoty, ktoré sa v koberci po dlhom čase používania usadili.

Vďaka…

lacné čistenie kobercovVďaka vysávaču sa koberec dôkladne zbaví aj prebytočnej vody a vlhkosti. Na rozdiel od strojového čistenia musí totiž zákazník extrakčného systému čakať, kým sa mu jeho koberec postupne nevysuší. Čo veľmi často trvá aj celé hodiny.

Vďaka overenej strojovej hĺbkovej metóde spoločnosti A SERVIS sa vlas čisteného koberca naviac krásne napriami a dodá kobercu všetok stratený objem, čo sa nesporne cení a prispieva ku spokojnosti zákazníka. Ide tak nielen o ďalší atraktívny bonus, ale aj jasnú výhodu a prednosť, ktorú strojové čistenie kobercov ponúka.

Dá sa teda konštatovať, že väčšina vyčistených kobercov potom vyzerá dokonca lepšie, ako keď boli nové. Vo svetle tohoto zistenia sa potom dajaké to euro navyše, zaplatené za hĺbkovú strojovú metódu firmy A SERVIS LIPKA, javí ako skutočne predvídavá, rozumná a skvelá investícia, ktorú uvážlivý klient len privíta.

Snáď…

starostlivosť o svetlý koberecSnáď ešte jedna poznámka. Pracovníci firmy A SERVIS pracujú v danej oblasti už roky a sú dokonalými a skúsenými profesionálmi. Odborné skúsenosti, overená technológia a ľudský prístup im dovoľujú, aby proces čistenia dosahoval maximálny účinok s prihliadnutím na komplexnú ochranu ošetrovaného koberca. Strojové čistenie preto klientom ponúka podstatne viac výhod, efektivity a preukázateľnej účinnosti ako extrakčná metóda.

Keď som s čítaním o zázemí a kvalitách firmy A SERVIS LIPKA skončila, bolo mi úplne jasné, že neblahá história s extrakčným čistením bola len zlou nočnou morou, ktorú spoľahlivo zlikvidujú profesionáli a skutoční odborníci tejto spoločnosti.

Páni sa u mňa objavili presne podľa dohody a hneď sa pustili do práce. Začali kotúčovým strojom a chémiou, pričom pracovali systematicky a nanajvýš dôkladne. Sem-tam som do izby nakukla a musím uznať, že pracovníci A SERVIS mali celý postup čistenia dokonale zažitý a pracovali takmer automaticky.

Keď…

ako odstrániť škvrny na koberciKeď boli s prácou hotoví, mala som príjemný pocit, že sa pozerám na celkom iný, takmer nový koberec. Škvrna od jahodového vína bola navždy preč a môj koberec vyzeral jednoducho fantasticky. To bola naozaj celkom odlišná skúsenosť, ako ten neskutočný zážitok s extrakčným čistením.

Rada vám teda služby spoločnosti A SERVIS odporúčam, keďže som zažila extrakciu aj strojové čistenie. Ak uvažujete o čistení kobercov, máte to vlastne jednoduché. Stačí osloviť firmu A SERVIS LIPKA a ich skvelých profíkov, ktorí si vďaka vynikajúcej strojovej metóde s kobercami poradia k vašej maximálnej spokojnosti.