Drobné opravy povrchu fasády (tmelenie, strhnutie starého náteru) od 8,00 €/m²

 

Naša firma A SERVIS LIPKA je jediná v Slovenskej republike, v Česku, Rakúsku a v Nemecku, ktorá zabezpečuje komplexný servis na odstránenie graffiti a kvalitnú antigraffitovú ochranu (AGO) vrátane servisu odstránenia graffiti z našich AGO. Dbáme na to, aby boli fasády Vašich budov úplne čisté a opravené.

 

Kvalitné opravy fasád

Pred vykonaním antigraffitového náteru odporúčame opraviť povrch fasády tak, aby bol dokonale pripravený na aplikovanie ochranného náteru. Ak si od nás objednáte kompletnú službu, potom sme schopní opraviť fasádu Vašej budovy tak, že zapravíme porušené miesta fasády silikátovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime a odlúpnuté miesta alebo odlomené rohy zarovnáme špeciálnym tmelom na fasády. Pre túto prácu máme tím odborníkov, ktorý si poradia s opravou fasády k Vašej maximálnej spokojnosti. Po vykonanej oprave fasády môžeme naniesť novú fasádnu farbu firmy Weber v dvoch vrstvách, alebo nanesieme antigraffitovú ochranu. Fasádne farby značky Weber patria medzi najkvalitnejšie výrobky medzi fasádnymi farbami. Ponúka širokú paletu farebných odtieňov spĺňajúcich aktuálne architektonické požiadavky. Túto ponuku opráv fasád vykonávame po celej Slovenskej republike, v Česku, Rakúsku a Nemecku.

 

opravy fasád 1

 

Natieranie fasád

Penetračný náter fasády od 1,50 €/m²
Náter fasádnou farbou Weber od 7,00 €/m²

 

Naša firma poskytuje služby odstránenie graffiti, čistenie grafitov, odstraňovanie grafity, ochranu proti grafitovému znečisteniu a vandalizmu, antigraffiti nátery, anti graffiti nástreky, ochrana a účinná obrana proti spreyerom a pouličnému umeniu, v systéme budovy bez graffitového znečistenia, stop sprejerstvu, stop sprejom, stop nedovoleným graffiti účinnou prevenciou, kvalitnou antigrafitovou ochranou a rýchlym a včasným odstraňovaním aj najmenšieho graffitového znečistenia ihneď, strhnutie a odstránenie plagátov a nedovoleného polepenia. Pri odstránení graffiti z povrchov neošetrených antigraffiti náterom alebo nástrekom musíme upozorniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90%. Pri likvidácii graffiti na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffiti i časť fasádnej farby. Fasádnu farbu je potrebné si nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa a pretrieť opravovanú plochu. S fasádnou farbou zn. Weber sme schopní docieliť až 90% zhodu odtieňa pôvodnej fasády. Pri nátere je v cene zahrnuté aj čistenie fasády vysokotlakovou vodou v rovnakej výmere ako náter. Opravy fasád realizujeme aj na ťažko prístupných miestach vo výškach. Potom, čo odstránime graffiti z neošetreného povrchu, tak odporúčame naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku. Pri vonkajšej teplote pod 10°C nemožno odstraňovanie graffiti technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne dokončené. Podľa našich skúseností vieme, že ani graffiti pri týchto teplotách nepribúdajú.

 

natirani fasad

 

Čistenie fasád

Čistenie fasád a opláštenie budov vysokotlakovou vodou od 3,00 € / m2
Oprava fasády po odstránení grafitov nanesením vhodnej farby  od 7,00 € / m2
Umytie fasády a zjednotenie povrchov  od 1,50 € / m2
Ochranný náter BELLINZONI  4,00 – 5,00 €/m2

 

Našou metódou čistenia fasád zbavíme fasády prachu, rias, plesní, vtáčieho trusu, lišajníkov alebo iných nečistôt. Navyše vyčistíme aj zdanlivo nedostupné miesta za použitia horolezeckej techniky. Čistíme fasády rodinných domov, veľkých panelákových budov, komerčných stavieb, ďalej potom múrikov, stien atď. Na čistenie fasád používame tlakový stroj s veľmi účinnou aktívnou zložkou Unisan, s ktorou dosiahneme to, že zamedzíme tvorbe vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitrov a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Unisan Vám spoľahlivo fasádu vydezinfikuje. Po takto vykonanom ošetrení fasády nanesieme tzv. jednorazový náter Bellinzoni, ktorý docieli to, že je ochrana zachovaná a znásobená tak, že jej funkčnosť vydrží až 6 rokov a znesie viac.

Ak vykonáme antigraffiti náter alebo nástrek na vašej budove, sme schopní na akomkoľvek mieste v Slovenskej a Českej republike, po novom aj v Rakúsku odstrániť graffiti do 14 dní v akomkoľvek i najmenšom rozsahu. Pre našich zákazníkov je v zmluve o dielo zakotvené servisné čistenie a odstraňovanie z našich AGO. Funguje je to tak, že ak sa objaví na fasáde graffiti, my ho odstránime a vždy ZADARMO na tomto konkrétnom mieste vrátime nový plát AGO tam, kde sme pracovali a ktoré bolo oslabené našou odstraňovacou činnosťou. Týmto Vám môžeme ponúknuť službu za prijateľnú cenu. Viacnásobná ochrana je drahá cca od 20 €/m² a hlavne je úplne zbytočné chrániť za vyššie finančné čiastky všetky miesta na fasáde, keď je pravdepodobné že nebudú pokreslené všetky chránené plochy za jej životnosť. Naša firma nemá v SR konkurenciu nielen v cene, ale predovšetkým v servisnej činnosti a v nastavenom systéme, ako udržať budovy bez graffiti. Ak máte na Vašom objekte často problémy so znečistením graffiti alebo inými druhmi znečistenia, neváhajte nás kontaktovať a my pre Vás vypracujeme cenovú ponuku.

Drobné opravy povrchu fasády (tmelenie, strhnutie starého náteru) od 8,00 €/m2

 

cisteni fasad 2

 

V rámci nášho „systému čistých budov“ sme schopní zabezpečiť najnutnejšie povrchové úpravy a opravy fasád. Táto služba sa odporúča, ak je povrch na objekte, na ktorý máte v pláne nanášať ochranný antigraffiti náter alebo náter fasádnou farbou, schátraný, popraskaný, lúpe sa farba a alebo sa drobí omietka. Praskliny a drobné dierky zapravíme silikátovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime a väčšie nerovnosti alebo obúchané rohy zapravíme špeciálnym fasádnym tmelom. Všetky tieto služby vždy vykonáva špeciálne školený zamestnanec. Po vykonaní týchto opráv a pred prípadným natretím fasádnou farbou je vhodné ešte celú plochu riadne napenetrovať, čo slúži na spojenie a spevnenie predchádzajúcich vrstiev náteru a celkovú fixáciu povrchu. Ak ste sa rozhodli opravené miesta pred natretím ochranným náterom pretrieť len lokálne, penetrácia nie je nutná.

Penetračný náter fasády od 1,50 €/m2
Náter fasádnou farbou od 7,00 €/m2

 

Pri odstraňovaní graffiti z povrchov neošetrených antigraffiti náterom alebo nástrekom je potrebné zdôrazniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90%. Postupuje sa tak, že sa graffiti zoslabí čo najviac a pretrie danou fasádnou farbou. Zamaľovať graffiti ihneď a neodstraňovať ho, neprináša dobrý výsledok. Graffiti väčšinou prestupuje a sú vidieť jeho pôvodné kontúry. Pri fasádach a štruktúrovaných omietkach treba počítať s tým, že pri odstraňovaní graffiti z neošetrených povrchov môžeme odstrániť aj farbu fasády, ktorú je potrebné znovu naniesť. Sme schopní zabezpečiť 90% zhodu farby náteru s existujúcou farbou fasády a natretie akokoľvek veľkých plôch, aj vo výškach. Používame kvalitné farby firmy Weber.

 

odstraneni graffiti

 

A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Špecializujeme sa na strojové čistenie a tepovanie kobercov, ručné tepovanie sedacích súprav, čalúnenia. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je prevažne vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejším spôsobom použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva tj. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená slovenským pamiatkovým ústavom. Odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvorbe vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitrov a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Naše služby ponúkame po celej Slovenskej republike, v Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.cz/ alebo nás priamo kontaktujte.