Hĺbkové Čistenie Kobercov a sedačiekJe naozaj zvláštne, ako sa niekedy moje osobné spomienky a skúsenosti preľnút s telefonátmi a objednávkami našich zákazníkov. Stalo sa mi to už viac ráz, a nedávno opäť. Keď tak nad tým premýšľam sú to v istom smere očakávané náhody. Naša upratovacia firma A SERVIS LIPKA sa predsa venuje činnostiam, ktorá sa nevyhýbajú žiadnemu z nás.

Asi tak pred týždňom nás oslovila mladá žena, ktorá sa predstavila ako pracujúca študentka. Hovorila to celkom zámerne. Ako sa ukázalo, žije sama v malej garsónke na okraji mesta a náklady si platí z vlastného príjmu. Vyrozumeli sme, že sa potrebovala a chcela osamostatniť. Je to určite náročnejšie, ako život na intráku alebo u rodičov, no výzvy má vraj rada.

Slečna bola nezvyčajne zhovorčivá, a tak sme sa zmierili s tým, že nám vyrozpráva kus svojho života. Na druhej strane sme na to zvyknutí. Pre našu prácu je občas dobré poznať dôvody, prečo si chce klient nechať vyčistiť okná alebo koberce. Zároveň je z pohľadu technológie prospešné, ak máme informácie o príčinách a zdrojoch znečistenia.hĺbkové tepovanie kobercov, čistenie sedačiek

Garsónka patrí rodičom…

Garsónka patrí rodičom, takže to najhoršie riešiť nemusela. Kedysi v nej spolu žili, ale len dovtedy, kým sa narodila. Rodina sa presťahovala, no garsónku si predvídavo ponechala. Roky sa jej priestory nevyužívali, až ju napokon začali opatrne prenajímať študentom. Napokon, išlo o zdroj zaujímavého príjmu, tak prečo sa ho vzdávať?

Keď rodičom oznámila, že sa chce nasťahovať do tej romantickej, podkrovnej izby, nadšení práve neboli. Mama ju odhovárala asi o niečo viac, ale otec napokon rozhodol, vraj nech si skúsi na vlastnej koži ako chutí sladká sloboda a horké povinnosti. Práve niečo také túžila počuť. Bolo rozhodnuté a chystalo sa sťahovanie.

Tepovanie sedačiek a gaučovOkrem toho, že bolo treba vymaľovať, vymeniť koberec a dajaký ten nábytok, musel jej otec pomôcť so sprchovým kútom a kuchynskou linkou. Zástupy študentov im totiž dali viditeľne zabrať. Ocino sa dokonca hneval, že so ženou si tie veci lepšie neustrážili, no rátali s tým, že nájomníci vedia, ako sa treba chovať k cudziemu majetku.

Keď už začala…

Keď už začala celá garsónka vyzerať ako celkom príjemné miesto k životu, mladá žena si uvedomila, že tie jej tri okná smerom do ulice pôsobia akosi čudne. Pravda, boli na nich nalepené ešte dajaké plagáty, farebné grafy, krkolomné matematické vzorce a dokonca aj rukou písaný telefónny zoznam, no vnímala to ako bežnú prekážku.Ako vyčistiť koberec? Ako a prečo?

Veď sama fungovala dajaký ten piatok na intráku, takže výhody okien brala ako súčasť študentského života a hektických príprav na skúšky. Nakoniec, keď potrebuje dajaký obrázok narýchlo presvietiť, či okopírovať, kladie ho na oblok alebo ho dokonca uchytí kúskami pásky. Nič zvláštne, celkom ormálny a bežný postup.

A tak žensky rozhodne, nadšene a bez dlhého váhania, postŕhala tie vyblednuté papiere, grafy a telefónne čísla a chystala sa ich po dlhom čase poriadne vyumývať. Tak ako každá žena, aj ona tu chcela mať na dlhých pár mesiacov krásne čisto. Žiaľ, veľmi rýchlo sa ukázalo, že všetko bude, aj bolo, o riadny kus zložitejšie.

Škvrny na koberci - Ako vyčistiťPredovšetkým si dobre neuvedomila, že niektorí menej ohľaduplní študenti naniesli na plagáty lepidlo po celej šírke. Na skle tak ostali zbytky papiera aj zaschnutého lepidla, čo vec komplikovalo. Na iných miestach boli papiere prichytené priesvitnou pásku. Je obecne známe, že tento materiál časom degraduje a mení sa na lepivú, tažko odstrániteľnú kašu.

Nijako zvlášť ju to ale nerozhodilo…

Nijako zvlášť ju to ale nerozhodilo, takže napriamila sily a verila, že s dávkou trpezlivosti sa jej ten problém podarí zvládnuť. Ako bežal čas, prechádzalo ňou neblahé tušenie, že si s tým rébusom asi sama neporadí. Fľaky po starom lepidle, plus tá čudná mazľavá hmota a kúsočky priesvitnej pásky zmiešané s prachom, odolávali nezvyčajne tvrdohlavo.

Všetko sa jej neustále lepilo, zadrhávalo a počas umývania skla sa na ploche zachytávali i textilné vlákna. Jej okná po čase – aspoň si to myslela – vyzerali o niečo horšie, ako keď ich zbavila tých starých papierov. Krútila odmietavo hlavou, a pritom narýchlo pátrala v pamäti, ako sa s touto komplikáciou môže vyrovnať bez straty desiatky.Tipy a triky na čistenie kobercov

O spokojnosti, či nebodaj finálnom leštení, nemohlo byť zatiaľ ani reči. Zavolať mame a čakať radu od skúsenej domácej pani nechcela ani za svet. Ako ju totiž pozná, hneď by si pomyslela, že v novej domácnosti je dievča takmer neschopné. Možno by pridala aj štípanec v podobe poznámky, že to s tou jej samostnatnosťou predsa len nebude také horúce. Nie, musí nájsť iné riešenie.

Škvrny na koberci a ich odstraňovanieV tom si spomenula na svoju staršiu kolegyňu z firmy, kde na pol úväzku pracuje. Má už vlastnú rodinu a pred časom sa sťahovali do nového bytu. Navyše si obidve celkom rozumejú a veľa ráz si dobre pokecali. Keďže mala na ňu číslo, tak zavolala. Už pri prvých vetách jej bolo jasné, že kolegyňa dobre vie, o čom hovorí.

Uľavilo sa jej, keď začala rozprávať…

Uľavilo sa jej, keď začala rozprávať o pomoci upratovacej firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., umývanie okien Bratislava. Po nasťahovaní mali veľké starosti, ako vyčistiť okná po remeselníkoch. Farby, stierka, dokonca kúsky nalepeného silikónu a kopa iných fľakov, spoľahlivo odolávali odhodlaniu zbaviť sa ich. Pani mala na spoločnosť A SERVIS kontakt už z minula, takže ich oslovila a nechala tento problém na profíkov.

Stačili im tri hodiny a okná v celom byte sme mali ako z dovezené z fabriky, jednoducho krása, zaspomínala si kolegyňa našej klientky. Po tých fľakoch a kadejakých stierkach, či silikóne, nebolo ani pamiatky. Super robota od skvelej firmy, napokon, ako vždy. Mala by si im zavolať a nič neodkladať. Určite to zvládnu, veď sú u nás najlepší.Čistiace prostriedky na koberce a čalúnenie

No, a ďalej už to vlastne poznáte, doložila s úsmevom mladá, sympatická žena. Som tu, telefonujem s vami a vašou firmou A SERVIS LIPKA a chcem sa dohodnúť na skorom termíne i čase, kedy ma toho polepeného trápenia zbavíte, hmm? Pôjde to?

Samozrejme, veľmi radi sa do toho pustíme, milá slečna, ubezpečil som ju obratom. Ak vám vyhovuje termín ododnes o dva dni, budeme stáť s kolegom v plnej poľnej pred vašimi dverami. Dohodnuté? Jej nadšený súhlas našu objednávku odštartoval.

Pri letmom pohľade…

Pri letmom pohľade na polepené okná v malej, ale útulne zariadenej garsónke sme ihneď zistili dve veci. Po prvé, slečna sa naozaj snažila a dala s nimi poriadnu robotu. A po druhé. Tie okná skutočne potrebovali odborný zásah. Lepidlo z pásky, ale aj to voľne nanesené, časom očividne zdegradovali a bežné postupy na ich likvidáciu už nestačili.

čistenie kobercov, sedaček, čalúneniaHmm, tak čo, páni, vzdychla si slečna, pôjde to dajako preč, podarí sa to vyčistiť? Mladá žena bola napätá a zvedavá. Nepredpokladám, žeby nás mohla takáto vec zastaviť, odpovedal som. Viete, pripomína to problém, ktorý mala i vaša kolegyňa, veď ste nám o ňom hovorili. Je to podobné znečistenie okien, aké majú na svedomí nesvedomití stavbári a remeselníci.

Prečo by okná zakrývali, keď ich to stojí pár minút času? Majiteľ si okná tak, či tak umyje. A keby to nešlo, zavolá si profíkov, napríklad A SERVIS LIPKA. Niežeby sme nestáli o robotu, to nie. Občas mi ale zlyháva rozum, ako sa ľudia stavajú k majetku iných a vlastným povinnostiam. Prepáčte, ospravedlňujem sa, táto téma sem nepatríí. Ideme vašim oknám vrátiť pôvab. Slečna sa usmiala a dohodla sa, že nás nechá osamote, aby neprekážala.

Keď sme s kolegom osameli…

Keď sme s kolegom osameli, rozdelili sme si miesta a pustili sa do toho. Jednoznačne sme hneď siahli po ostrých škrabkách, lebo iba to bola cesta, ako sa niečoho podobného zbaviť. Platí však, že s nimi pracujeme pomaly, sústredene a systematicky. Dôvodom nie je len ich ostrie a riziko úrazu, ale aj opatrnosť, aby kov nepoškriabal rám, či sklenenú plochu okna.

Dajaký čas nám to celé trvalo, keďže táto fáza sa nemá a nesmie unáhliť, ale krok za krokom sa ukazovalo, že náš preverený postup, ktorý spoločnosť A SERVIS LIPKA aplikuje už roky, opäť spoľahlivo zafungoval a má jasné výsledky.Čistenie, tepovanie koberca s dlhým vlasom

Sklá, aj časti rámov sme precízne zbavili všetkých zbytkov pásky, lepidla a kúskov papiera, takže plocha bola pripravená na druhú etapu – poctivé a nanajvýš starostlivé vyumývanie okien. Umývanie okien je pre upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA komplexnou službou zákazníkovi, takže účiným roztokom vody a odskúšaného chemického čistidla – v rámci firmy ho označujeme ako rozmyvák – nečistíme len sklá a ich okolie.

Skrátka, okná každého nášho klienta…

Skrátka, okná každého nášho klienta čistíme rozmyvákom obzvlášť dôkladne. Nevynecháme jediný centimeter plochy, či už ide o sklenené výplne, rámy alebo parapetné dosky. Špina, prach, ale i peľ a smog, nesený vetrom, si miesto nikdy nevyberajú, takže poctivé umytie okná ako konštrukčného celku, tvorí podstatnú časť úspechu našej čistiacej metódy.

Napokon, klienti našu prácu pre nich domácnosť presne takto vnímajú. V každom dni im preto odovzdávame profesionálne odvedenú, remeselne poctivú a technologicky precíznu prácu, ktorá je pre nás vizitkou a pre nich radosťou.

Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?Takže, v momente, keď máme za sebou neodmyslieľnú a prepotrebnú prácu s vodou a saponátom a okná sú nadobro zbavené prachu, mastnoty a nánosov smogu, berieme do rúk stierku s pružnou gumovou lištou. Táto časť býva v procese čistenia dôležitá z jedného prostého, no závažného dôvodu.

Okná týmto úkonom zbavíme prebytočnej vody a vlhkosti, čím značne urýchlime ich celkové sušenie. Predpoklad dokonale suchej plochy býva kľučový pre následné leštenie, a preto gumovou stierkou poctivo odstraňujeme zvyšky saponátovej peny, vody alebo posledných mikročiastočiek nečistoty.

Po použití gumenej stierky…

Po použití gumenej stierky ponecháme okná riadne doschnúť, aby boli kompletne pripravené na finálne leštenie. Absolútne suchá plocha okna je pre našu metódu nesmierne dôležitá. Tu treba ešte zdôrazniť, že systém nášho čistenia nebol a nie je založený na používaní chemických leštidiel, takže umyté a suché okná leštíme do vysokého lesku len manuálne.

Celý postup finálneho leštenia možno označiť ako tzv. trik suchého leštenia. Ako bolo povedané, základným predpokladom pre nás bude a ostane, dokonale umyté a suché okno. Jediné, čo zamestnanci firmy A SERVIS LIPKA pre tento spôsob leštenia potrebujú je čistá bavlnená tkanina a dobre vytrénované, pevné ruky.Tepovanie, čistenie kobercov a čalúnenia

Postup je prostý. Leštíme na sucho, pomaly a systematicky tak, aby na konci práce boli okná nielen krásne čisté, ale doslova žiarivé a lesklé. Rád by som upozornil, že tento systém leštenia sa v praxi nesmierne osvedčil a pre našich klientov predstavuje akúsi tradičnú visačku firemnej kvality a špičkovo odvedenej práce.

Na druhej strane leštenie nasucho v sebe nesie ďalšie pozitíva. Takto ošetrené okná totiž ostávajú podstatne dlhšie čisté a lesklé, čo je pre klienta veľké plus. Odpadajú ďalšie finančné náklady a časové straty, spojené s novým čistením. Príčina sa zdá byť trochu nečakaná a svojim spôsobom aj prekvapivá. Naša spoločnosť proste nepoužíva chemické leštidlá.

Malé, ale potrebné vysvetlenie…

Ručné čistenie, tepovanie sedačiek a gaučovMalé, ale potrebné vysvetlenie. Ak doma okná vyleštíme bežne dostupnou chémiou, ide vcelku o rýchle, viditeľné a praktické riešenie. Takže prečo nie? Neviditeľný problém sa ale začne prejavovať už po pár dňoch. Chemické čistidlo utvorí na okne mikroskopický film, niečo ako utajenú lepivú vrstvu, a tá začne – bohužiaľ – fungovať veľmi dobre.

Po krátkom čase sa na okná opäť začnú lepiť a zachytávať miniatúrne čiastočky prachu, smogu a peľu, takže netrvá dlho a vzhľad umytých okien sa vráti tam, kde bol pred snaživým čistením. Poviem vám, nie je to žiadna sláva. Práca, peniaze a čas stoja opäť vo výdajnom rade, keďže málokto ponechá okná vo svojom byte v takomto stave.

Naša metóda suchého leštenia preto pre každého zákazníka A SERVIS LIPKA predstavuje niekoľko výhod v jednom. Stojí síce viac námahy a niečo viac času, ale výsledok presvedčí aj tých nazarytejších pochybovačov. Pochopiteľne, že tým hlavným bonusom je samotný vzhľad dokonale čistých a lesknúcich sa okien.čistenie kobercov doma

Slečna sa objavila v izbe tesne po tom, ako sme s prácou končili, takže videla okná už finálne ošetrené a poumývané. Nielenže našu prácu pochválila a firme vyslovila uznanie, ale prekvapila nás nečakaným konštatovaním. Cestou späť vraj volala s priateľkou, ktorá sa inšpirovala a chce si nechať u nás umyť nielen okná, ale aj vyčistiť koberce.

O deň, dva údajne končí s veľkým maľovaním bytu a uvažuje o niekom, kto jej pomôže s upratovaním, keďže žije sama. No a naša klientka jej odporučila práve nás. Samozrejme, hneď som sa slečne za seba aj spoločnosť poďakoval. Nájsť nového zákazníka na základe doporučenia iného svedčí o profile, charaktere a kvalite firmy.

Cestou späť sme sa s kolegom takmer jednohlasne zhodli, že práve takéto dni človeka dokážu nakopnúť do ďalšej práce. Občas ozaj stačí vedieť, že svoju robotu nerobíte zbytočne a ľudia sú s ňou spokojní. Myslím, že aj firma A SERVIS LIPKA si takéto dni vždy vážila a váži.