Stáva sa, že človeka občas zaskočia úlohy a povinnosti, o ktorých sa mu ani len nesnívalo. Vedeli by sme napríklad ako spoľahlivo vyčistiť koberec, na ktorý sa nám podarilo vyliať poriadnu dávku vonného, skutočne aromatického oleja? A pozor, nejde len o samotnú mastnotu. Ale aj prenikavú a výraznú vôňu, ktorá sa z vlákien neodstraňuje ľahko. 

Prirodzene,…

Prirodzene, spôsobov a metód ako na to funguje pomerne dosť, od tých čisto domácich,  zväčša málo účinných až po tie, ktoré spájame predovšetkým s chemickými čistidlami. ako vyčistiť koberecNo, a niekde na samom vrchole stoja profesionálne, skúsené firmy, ktoré by mali mať takéto práce doslova v malíčku. Bohužiaľ, táto predstava neplatí vždy, keďže dnešný trh s upratovacími a čistiacimi službami je doslova nabitý menami, alternatívami, najrôznejšími postupmi, a prirodzene aj výsledkami.

V dlhom zozname metód sa po čase vykryštalizovali dva najvyhľadávanejšie spôsoby čistenia kobercov – extrakčné čistenie a strojová hĺbková metóda.

Odborníci…

Odborníci už dávno vedia, že spomedzi týchto dvoch možností. Stojí vyššie strojové čistenie, ktoré je považované za moderný, účinný a mimoriadne efektívny spôsob čistenia kobercov. Srdcom tejto metódy bolo a ostáva použitie výkonnej techniky a progresívnych technológií, ktoré sú riadené vyškoleným personálom. čím vyčistiť koberecPráve toto špičkové technické zariadenie a jeho odborné používanie tvorí – okrem iného – aj zásadný rozdiel oproti vyššie spomenutej metóde – extrakčnému čisteniu.

Poprednou spoločnosťou, ktorá nielen na našom. Ale aj na okolitých stredoeurópskych trhoch, realizuje moderné čistenie kobercov práve strojovou metódou je firma A SERVIS LIPKA.

Mnoho klientov…

Mnoho klientov však ešte stále považuje extrakčný systém za cenovo prístupnú a kvalitatívne prijateľnú alternatívu. Žiaľ, deje sa to, a to i napriek tomu, že túto špecifickú formu ošetrenia koberca dlhodobo odborníci považujú za jednoznačne zastaranú a vo výsledku neúčinnú. Pozadie voľby extrakčnej metódy nie je komplikované. Zákazník skrátka túži ušetriť, keďže prostým porovnaním všetkých ponúk prišiel k záveru, že práve extrakcia to umožní.

Myšlienky spojené s kvalitou, konečným výsledkom a efektívnosťou čistenia vníma skôr ako podružné, keďže sa spolieha na globálny pohľad – všetky firmy robia zhruba to isté. Prirodzene, že k takémuto stavu výrazným dielom prispievajú aj firmy, ktoré extrakčný spôsob čistenia kobercov pre klienta realizujú.ako odstrániť škvrny na koberci Často a veľmi rady totiž uvádzajú iba časť celej pravdy o svojej čistiacej metóde, čiže informácie o cene preto bývajú na prvom mieste. 

Na druhej…

Na druhej strane však ostatné fakty už taktne obchádzajú, takže na konci celého tohoto príbehu síce vystupuje dajaká neveľká finančná úspora, ale vo všetkých prípadoch aj málo presvedčivý, či skôr amatérsky výsledok. A dôsledky takýchto unáhlených rozhodnutí? Koberec ostáva po každom extrakčnom čistení nevzhľadný, zašednutý, farby sú nevýrazné a celkový dojem nepresvedčivý.

Rozčarovaný zákazník potom stojí pred otázkou, čo za svoje vydané peniaze vlastne dostal. Jedno býva jasné: nikdy to nie je za kvalitu a dokonale čistý koberec. Extrakčný spôsob čistenia svojim klientom zásadne nedoporučuje ani firma A SERVIS, a to bez akýchkoľvek výnimiek. Systém extrakcie, teda tzv. mokrého čistenia sa na profesionálne a kvalitné ošetrenie kobercov vôebc nehodí, a to zo samej podstaty tejto technológie.

Už len…

Už len samotné rýchle a skutočne krátke vstreknutie používanej chémie do tela koberca svedčí o mnohom. Následné, viac-menej bleskové odsatie chemického roztoku, potom neposkytuje seriózne predpoklady, aby sa dalo hovoriť o kvalitnom čistení koberca.

Aby neprišlo k omylu. starostlivosť o svetlý koberecNikto nezakrýva, že tento lacný a povrchný postup, býva lacnejší ako strojové hĺbkové čistenie. Na druhej strane mu však táto jeho schopnosť – usporiť – dokonale láme krk. V žiadnom smere totiž nedokáže konkurovať strojovému čisteniu, a to ani  kvalitou, efektivitou, a najmä dosahovanými výsledkami.

Bez snahy…

Bez snahy o zbytočnú senzáciu sa dá povedať, že v mnohých prípadoch ostane povrch extrakčne vyčisteného koberca poškodený do tej miery, že mu často nevie pomôcť ani ďalšie čistenie. Aj tento fakt by mal mať na pamäti každý klient, ktorý sa rozhodne siahnuť po extrakčnom spôsobe ošetrenia svojho koberca.V poriadku, povie si zákazník. Čo mi teda v tomto smere ponúka profesionálna spoločnosť A SERVIS LIPKA? Aký konečný výsledok môže klient očakávať, tým skôr, že samotné údržba kobercečistenie bude dokonca o niečo drahšie ako tzv. mokrý systém čistenia, teda extrakcia?

Firma A SERVIS LIPKA…

Firma A SERVIS LIPKA svojim dobrým menom, dlhoročnou tradícou – doma aj za hranicami – a najmä dosahovanými výsledkami garantuje, že koberce budú v každom prípade vyčistené v najvyššej možnej kvalite, precízne a načas. Naviac zákazník získa celý rad benefitov, ktoré zastaraný extrakčný spôsob neponúka, ani ponúkať nemôže.

Spoločnosť na trhoch strednej Európy predstavuje progresívnu, inovatívnu a technologicky vyspelú firmu, ktorá dokáže osloviť aj toho najnáročnejšieho zákazníka. Navyše, odborne zdatný a skúsený personál sa neustále venuje odbornému vzdelávaniu. Takže ponuka služieb neostáva len pri známych a tradičných postupoch.

Pevným…

Pevným základom fungovania špecializovanej činnosti firmy A SERVIS ostáva strojové hĺbkové čistenie. Tento systém čistenia reprezentuje moderný a efektívny spôsob ošetrenia kobercov. Už po mnoho rokov patrí medzi spoľahlivé metódy, ktorými sa dajú vyriešiť problémy spojené s čistením kobercov v domácnostiach alebo komerčných priestoroch.

lacné čistenie kobercovSpoločnosť od svojich začiatkov vsádzala na systematické využívanie inovatívnych postupov a špičkových technológií. Každodenné výsledky zrealizovaných zákazok firmou A SERVIS dosahovali a dosahujú mimoriadne vysokú úroveň kvality. A práve kvalita je zárukou a znamením stabilne vysokého štandardu odvádzanej práce, dokonalého servisu a spoľahlivosti.

Aká teda…

Aká teda je profesionálna čistiacia metóda, označovaná ako hĺbkové strojové čistenie? Jej technické srdce predstavuje výkonný tlakový kotúčový stroj s rotačnými kefami,. Toto špeciálne a jedinečné zariadenie počas čistiacej práce využíva unikátny chemický prostriedok od renomovanej nemeckej firmy Bosch RTS. Samotný proces čistenia začína tým, že špecialisti A SERVIS kotúčovým strojom zapracujú do koberca roztok chemickej čistiacej látky.najlacnejšie čistenie kobercov Mechanický rotačný pohyb stroja postupne z chemického roztoku vytvára aktívnu penu, ktorá pomaly, systematicky a cielene preniká až do hĺbky znečisteného koberca.

Unikátna…

Unikátna chémia potom naštartuje jedinečný proces, počas ktorého sú likvidované všetky nečistoty, vrátane tých, ktoré sa v štruktúre koberca ukladali dlhé týždne a mesiace.

Sila tejto chémie si však vie dokonale poradiť aj roztočmi, alergénmi a mikroorganizmami, čo v konečnom dôsledku znamená, že koberec je na konci čistenia hĺbkovo vydezinfikovaný. Akonáhle obsluha ukončí etapu spojenú s účinkami chémie a silou kotúčového stroja, začínajú špecialisti firmy A SERVIS pracovať s ďalším technickým zariadením. Koberec sa dostáva do opatery trojmotorového, výkonného vysávača.

Tento extrémne…ľahké čistenie kobercov

Tento extrémne silný vysávač môže vykonávať niekoľko činnosti odrazu. Rýchlo a účinne sa vysporiada so zvyškami peny na koberci. Zároveň do sucha vysaje všetku uvoľnenú špinu, nečistoty, ale tiež mikroorganizmy, roztoče i alergény. A naviac, koberec zbaví prebytočnej vody a vlhkosti. K tejto téme treba dodať, že dokonalé vysatie vody z koberca extrakčná metóda nezvláda.

Pre klienta to znamená, že pri extrakčnom systéme musí nedobrovoľne kalkulovať i s procesom sušenia. Vlhký, často až mokrý koberec sa podľa konkrétnych podmienok, suší v intervale od troch až po deväť hodín, čo v zásade nepotrebuje žiadny ďalší komentár.

Veľkou…

Veľkou výhodou strojovej metódy je – okrem iného – tiež fakt, že si pohodlne dokáže poradiť aj s nepríjemnými pachmi. Do kobercov vnikajú rýchlo a pravidelne, pričom rolu nehrá, či koberec leží v byte alebo firme. V každom prípade ale dokážu majiteľovi znepríjemniť život, a to dosť „voňavým“ spôsobom. Obzvlášť odpudivý býva zápach po cigaretách a alkohole.rýchle čistenie kobercov

Priestor vedia premôcť aj výrazné vône z kuchyne alebo špecifický puch, ktorý so sebou prinášajú štvornohé stvorenia. Strojové hĺbkové čistenie firmy A SERVIS si však dokáže s takýmito nepríjemnosťami účinne poradiť. Zákazník tak môže počítať nielen s dokonale čistým, ale tiež voňavým kobercom.

Z času na čas…

Z času na čas sa ukáže, že najmä staršie, dosť opotrebované koberce, bývajú vzhľadovo natoľko zanedbané, že klient je v podstate zmierenýhĺbkové čistenie kobercov s nevyhnutnosťou ich konečnej straty. V mnohých takýchto prípadoch býva strojové čistenie naozaj poslednou možnosťou, ako im ešte predĺžiť životnosť. Majiteľ takéhoto koberca síce už nezíska špičkovo čistý a krásne nadýchaný kus, na čo ho ale odborníci vopred upozornia, no pre ďalšie mesiace a roky služby, mu firma A SERVIS zabezpečí primeraný vzhľad a kvalitu hodnú dlhodobo používaného koberca.

Vďaka strojovej hĺbkovej metóde firmy A SERVIS sa dá čistený koberec zbaviť prakticky všetkých druhov znečistenia, aj keď je tu predsa len jedna výnimka. Predmetný koberec by nemal prekročiť tzv. „hranicu vyčistiteľnosti.“

Jestvuje…

Jestvuje viacero príkladov, kedy už bol koberec vhodným kandidátom na vyhodenie. Jeho plocha aj štruktúra boli jednoznačne poznačené dlhodobým, často nešetrným užívaním, a potreba pravidelného ošetrovania sa konala iba sporadicky alebo zanedbávala úplne. Firma A SERVIS sa nad takýmto kobercom dokáže so zákazníkom dohodnúť, že kus bude vyčistený, ale vzhľadom na generálnu zanedbanosť už nie je možné garantovať parametre,dezinfekčné čistenie kobercov ktoré sú pre strojovú  metódu štandardné. Koberec teda ostane viditeľne čistý a funkčný, no svoje pôvodné vlastnosti už naspäť nezíska.

Vítanou a oceňovanou výhodou strojového hĺbkového čistenia je skutočnosť, že majiteľ koberca po skončení celého procesu málokedy na prvý pohľad spozná miesto, kde bol koberec čistený. I to je jeden z markantných dôkazom kvality tejto pracovnej metódy.

Zákazník…

Zákazník teda od firmy A SERVIS LIPKA získava vo finále vzorne vyčistený, svieži a hebký koberec, ktorý je vďaka modernej použitej technológii a technike, už takmer celkom suchý. Odpadá tak potreba dlho čakať, kým uschne, ktorá je typická pre extrakčné čistenie.Hĺbková strojová metóda vie vlas koberca napriamiť.

Takže celá plocha získava späť stratenú hebkosť, objem a vzhľad. Inak povedané.strojové čistenie kobercov Táto výnimočná vlastnosť čistiacej metódy prináša každému klientovi jednoznačné pososlstvo, že firma A SERVIS využíva pri svojej práci nielen moderné postupy, ale aj progresívnu techniku.

Spoľahlivá…

Spoľahlivá a overená metóda strojového čistenia kotúčovým strojom s rotačnými kefami tak odráža najnovšie možnosti aktuálnych odborných poznatkov a špičkových technológií, používaných vo sfére upratovacích a čistiach služieb. 

Spoločnosť A SERVIS LIPKA dokáže moderné kľúčové poznatky takmer ihneď aplikovať do každodennej praxe, čo jasne svedčí o tom, že prvoradným záujmom cena čistenie kobercovprofesionálneho snaženia firmy bol a stále ostáva jej zákazník. A propos, zákazník. V úvode bolo spomenuté, že rozliaty vonný olej na koberci predstavuje vlastne dva problémy v jednom. Odstrániť mastnotu, ale aj výraznú arómu, ktorá v pocitu komfortu v priestore nijako neprispieva.

Práve…

Práve podobnú objednávku firma Čistenie, tepovanie kobercov získala pred nejakým časom. Zákazník mal na koberci – vinou svojej neposednej mačky – rozliaty flakón prenikavo voňajúceho oleja, čo poznačilo nielen náladu v rodine, ale aj nasledujúcich zopár dní.Domáce, aj keď veľmi dôkladné snahy o vyčistenie totiž stroskotávali na odolnosti mastnej zložky orientálneho oleja, ale aj agresívnom odére veľkého množstva vonných látok, ktoré sa z koberca priebežne uvoľnovali. Dokonca to zašlo až tak ďaleko, že obývacia izba sa v istej chvíli zdala byť celkom neobývateľnou.

Klient…

Klient mal teda prosbu, aby firma A SERVIS koberec nielen profesionálne vyčistila, kde nechať vyčistiť koberecale ho zbavila i tej prenikavej vône. Vďaka strojovej hĺbkovej metóde sa odborníkom spoločnosti podarilo splniť obidve zadania na výbornú. Takže koberec sa nielenže vrátil k pôvodnému vzhľadu, no prestal vyžarovať tú omamnú, a vlastne, aj obmedzujúcu vôňu.

Rodina bola firme A SERVIS LIPKA za odvedenú prácu veľmi vďačná a výsledkom doslova nadšená. Aj napriek trochu vyššej cene za čistenie vyjadrila so strojovou metódou maximálnu spokojnosť. A dala jasne najavo, že budúce čistiace práce v domácnosti s dôverou ponechá v rukách odborníkov tejto spoločnosti.