Ako bez šmúh umyť oknoSpoločnosť v ktorej pracujem, už niekoľko rokov využíva služby upratovacej firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., umývanie okien a výškové práce Bratislava. Nie je to náhoda, aj keď na začiatku zrejme o náhodu išlo. Firma A SERVIS má v oblasti upratovania veľké a dlhoročné skúsenosti, ktoré dokladá aj niekoľko pobočiek v okolitých štátoch. V jej ponuke nájdete rôznorodné služby. Napríklad u nás využívame umývanie okien.

Naša firma sídli v priemyselnej zóne na okraji mesta a areál je to naozaj rozľahlý. Priestor medzi budovami križujú cesty, sklady, dielne, budovy vedenia a administratívy. Firma zamestnáva takmer dve stovky ľudí, takže samotnej práce okolo plynulého chodu celej spoločnosti je vyše hlavy. No, a medzi moje povinnosti patria práve takéto úlohy.umývanie okien Bratislava pre firmy, rodinné domy

Mám po ruke niekoľko skúsených a šikovných ľudí, ktorí suverénne zvládajú viacero druhov upratovacích a údržbárskych prác. A tak spoločnými silami zvládame bežné, ale i tie nárazové úlohy a zadania. Priznám sa, že pár ráz do roka sa však bez pomoci zvonku nezaobídeme. Ide najmä o jarné upratovanie alebo práce spojené s maľovaním, opravami či haváriami.

Spočiatku sme cudziu pomoc…

Spočiatku sme cudziu pomoc vnímali ako zbytočnú. To sa však veľmi rýchlo otočilo a už pri druhom veľkom upratovaní, najmä čistení okien a kobercov, bolo potrebné siahnuť po externých zdrojoch pomoci. Pamätám si, že ani samotné nastavenie modelu spolupráce tiež nebolo práve jednoduchou záležitosťou.

Čistenie okien BratislavaVeľký rozsah prác, ktoré nás vtedy čakali sme chceli zvládnuť s pomocou istej upratovacej firmy, ktorá v brandži nebola úplným nováčikom. Dodnes mnou preskočia zimomoriavky, keď si spomeniem, že aj napriek ich pomoci nám dokončenie všetkého trvalo bezmála celé dva týždne. To bolo skrátka neprijateľné a šéfstvo mi to vtedy dalo jasne najavo.

Nastalo tak horúčkovité hľadanie iných spolupracovníkov a inej upratovacej firmy. Vďaka priateľským kontaktom, webu a niekoľkým dobrým odporúčaniam sa nám podarilo dohodnúť prvú zakázku s už spomínanou upratovacou spoločnosťou A SERVIS LIPKA, s. r. o., umývanie okien a výškové práce Bratislava. Umývanie výškových budov - Práce vo výškach

Prvý dojem bol veľmi dobrý…

Prvý dojem bol veľmi dobrý, a to mám na mysli najmä prístup firmy, jej ochotu a celkové vystupovanie. Som dlhé roky presvedčený, že tieto signály svedčia podstatným spôsobom o charaktere firmy, jej zázemí, ľuďoch a vedení. Nemýlil som sa – bol to veľmi dobrý tip.

Dohodli sme sa naozaj rýchlo, efektívne a bez väčších komplikácií. A SERVIS nám vyšiel v ústrety v maximálnej možnej miere. Jednou z prvých dôležitých vecí bol fakt, že upratovacie práce môžu v našej firme prebiehať až po skončení pracovnej doby a uzavretí celého areálu. Jednoducho, také sú u nás predpisy, technológie a normy.

Umývanie okien – Výškové práceSpoločnosť umývanie okien Bratislava túto zásadnú skutočnosť akceptovala a súhlasila, že jej ľudia začnú u nás pracovať až vtedy, keď tí naši odídu. Fungovalo to bezchybne už na prvý raz, čo prispelo k celkovo pozitívnemu obrazu našej spolupráce.

Druhou, nemenej dôležitou súčasťou kvalitne odvedenej práce bola technická vybavenosť spoločnosti A SERVIS a jej dokonale vyškolený personál. Budovy našej firmy nie sú rovnaké, takže niektoré okná sú na prízemí, iné siahajú do výšky zopár metrov alebo tvoria sériu stropných svetlíkov a okien.Zimné záhrady, skleníky, okná-umývanie, čistenie

Firma A SERVIS preto od samého začiatku…

Firma A SERVIS preto od samého začiatku používa najrôznejšie, často sofistikované techniky pre náročnú prácu vo výškach. Samozrejmosťou je tiež, že ide o zariadenia, ktoré sú v jej vlastníctve, takže v tomto smere nemáme a nepociťujeme vôbec žiadne starosti. Môžeme sa sústrediť len na konečný výsledok, ktorý nám A SERVIS ponúkne.Umývanie okien vo veľkých výškach

Jej ľudia sú navyše pre takéto špecifické druhy výškových prác perfektne vyškolení. Čo je ďalším, veľmi výrazným bonusom, svedčiami o profile upratovacej firmy. Počas upratovania nie sú čistené iba samotné sklá, ale tiež parapety a rámy okien. Čo považujeme za celkom prirodzenú súčasť celkového zadania.

Snáď poznámka na okraj. Možno vás to prekvapí, ale v praxi sme sa už stretli s firmami, ktoré pojem – čistenie okien – chápali len v rovine umytia skiel. Pre mňa osobne tento prístup bol a je neprijateľný, lebo takéto selektívne vnímanie nesvedčí o serióznosti danej spoločnosti. Veď ani u nás doma matka nikdy neumývala len sklá okien, ale všetko, čo k nim konštrukčne odjakživa patrilo a patrí.

Umývanie okien vo výškach pomocou horolezeckej technikyUž pri prvých kontaktoch s firmou A SERVIS LIPKA ma v ich portfóliu zaujala ponuka tzv. nano impregnácie. Technologicky ide o to, že po nanesení tohoto špeciálneho nano náteru na vonkajšiu stranu okien, odpadá – a to na pomerne dlhý čas – akákoľvek potreba umývania skiel práve z tejto strany. To je pozoruhodný a vítaný pokrok.

Okná s nano náterom si preto udržiavajú…

Okná s nano náterom si preto udržiavajú svoj trvale čistý vzhľad len vďaka pôsobeniu vetra a dažďa, keďže nano impregnácia spoľahlivo odpudzuje usadzovanie všetkých druhov nečistôt. Stačí potom pôsobenie týchto prírodných fenoménov a okná sú opäť krásne lesklé a čisté.Umývanie okien a výškových budov

Čistiace práce vo výškach‎Z môjho pohľadu ide o vskutku vynikajúce riešenie, ktoré presne kopíruje moje dlhoročné predstavy o efektívných a moderných spôsoboch upratovacích prác, a to v akejkoľvek firme. Dnes proste nie je dosť dobre možné, aby sa veľké upratovacie objemy, napríklad umývanie okien vo firmách, realizovali technológiami spred niekoľkých desaťročí.

Využitie tejto technologickej metódy by nám tak ročne ušetrilo nemalé finančné prostriedky, keďže umývanie okien realizujeme pravidelne – každý mesiac. Pochopiteľne, ide o vec, ktorú musí vo finále rozhodnúť najvyššie vedenie firmy, lebo ide o drahší typ investície, no jeho výsledkom by boli úspory, a to v značnom objeme. Bokom ponechávam komfortnosť celého riešenia a jeho dopad na kvalitu pracovného prostredia vôbec.Ako umyť okná po stavbároch

Možno to vyznie trochu neprofesionálne…

Umývanie okien aj vo výškachMožno to vyznie trochu neprofesionálne alebo detinsky, ale služby spoločnosti A SERVIS LIPKA mali a majú v našej firme taký dobrý ohlas, že viacerí zamestnanci ich využili už aj vo vlastnej domácnosti. Samozrejme, výsledky boli presne také, aké v našom areáli. Kvalita, ochota a precíznosť v každom jednom kroku.  spôsob ako umyť okná

Keď by som sa teda pokúsil o krátke zhrnutie našich skúsenosti so službami firmy A SERVIS LIPKA, môžem celkom pokojne použiť jedno slovo – vynikajúce. A pritom nemám na mysli len kvalitu odvádzanej práce a jej výsledky, ale aj celkový prístup, ochotu a chápanie slov ako sú serióznosť, partnerstvo a trvalá otvorenosť k potrebám a nárokom klienta.

A na záver? V zásade je jedno, či hľadáte upratovaciu firmu pre vašu domácnosť alebo pre vaše podnikanie. Voľbou spoločnosti A SERVIS LIPKA naplníte všetky vaše očakávania do bodky a celkom určite budete s týmto krokom viac ako spokojný, a to od toho kroku prvého, až po tie nasledujúce.