Bratislava koberce, čistenieNikdy som si nemyslel, že mi raz budú po byte pobehovať mačky, ale stalo sa. Šťastím je, že zvieratá mám rád, a tak som manželke v jej rozhodnutí chovať mačky nijako zvlášť nebránil, keďže ju mám rád podstatne viac ako mačky samotné.   

V zásade sme si na seba všetci zvykli snáď aj preto, že deti nemáme, takže náš byt poskytuje týmto večne slobodným, mraučiacim a líškavým stvoreniam dostatok priestoru. Po pravde, isté veci som zariadil podľa seba, keďže som si neželal, aby nám spôsob života diktovali práve mačky, aj keď mimoriadne ušľachtilé.

A tak sú v byte miesta, kam mačky smú, a tiež miesta, kde nemajú čo hľadať. Z času na čas však manželka pravidlá poruší, čo býva u mačiek i u žien celkom prirodzené. Nedávny príklad hovorí sám za seba. Bol som služobne niekoľko týždňov mimo republiky, takže na návrat domov som sa doslova tešil.

Našťastie žiadne zlé správy ma nečakali, a tak boli prvé hodiny pri rodinnom krbe čistým relaxom. Až neskôr som si v kuchyni všimol, že sa tu akosi podozrivo zhlukujú mačky. Manželka sa síce tvárila neutrálne, ale ukázalo sa, že kým som bol preč, mačky sa chodili kŕmiť priamo do kuchyne, kúsok od chladničky.

Napokon žena priznala, že tu mali svoje tanierky a užívali si obdobie bez mojej prítomnosti. Horšie však bolo, že ich dočasne povolené kŕmenie poznačilo aj koberec v kuchyni. Každej mačke je úprimne jedno, či hlce z misky, tanierka alebo dlážky, a tak sa na koberci v okolí chladničky dali nájsť celkom nepekné škvrny a fľaky.

Manželka sa ich snažila vyčistiť, ale jej pokusy veľmi úspešné neboli. Po pravde, tento kuchynský kút – vďaka obom mačakám – nijako príťažlivý nebol, a tak sme začali spoločne premýšľať, čo s tým a ako kobercu vrátiť jeho pôvodný vzhľad. Poviem rovno, nadšený som z toho nebol, ale spoliehal som na web a jeho zdroje informácií.

Bratislava koberce, čistenie
A tak som si sadol za komp…

A tak som si sadol za komp a dal sa do hľadania. Manželka medzitým obvolala zopár kamošiek, keďže predpokladala, že ženy majú o čistení jasnejšie a presnejšie informácie. Kým ja som hľadal v húštine webu, prišla za mnou s informáciou, že koberce si niektoré jej kamarátky dali čistiť extrakčnou metódou.

Upozornili ju však, žeby sme sa jej mali vyhnúť, keďže kvalita čistenia nie je vysoká, skôr diskutabilná. Napriek tomu, že tento postup nebýva nijako drahý, neposkytuje očakávané výsledky. Navyše, asi dvom jej kamarátkam sa stalo, že museli nechať koberec po extrakcii, vyčistiť znovu, lebo sa – údajne – naň nedalo pozerať.  

Ok, hľadanie bude oveľa jednoduchšie, konštatoval som v duchu. A tak som začal pátrať po čistiacich a upratovacích firmách s vylúčením extrakčného systému.
Priznám sa bez mučenia, že mi to zjednodušené browsovanie prinieslo výsledky nečakane skoro. Po niekoľkých kliknutiach a celkom komfortnom čase sa na monitore vynárala – čoraz viac – upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA.

Okolo jej mena som vzápätí našiel dlhý zoznam klientských reakcií, poďakovaní, rôznych recenzií, odporúčaní a kladných hodnotení, ktoré ma začali veľmi skoro utvrdzovať v myšlienke, že práve na túto firmu by som sa mal najviac sústrediť.  

čistenie kobercaFirma mala pozoruhodný „životopis,“ keďže sa čistiacim a upratovacím prácam venuje už viac ako dvadsať rokov, čo je na každom trhu samo o sebe vysvedčením kvality a dobrého mena. Naviac, pracuje nielen v Českej republike, ale i na Slovensku, v Rakúsku a Nemecku, a to je ďalší, jednoznačne plusový bod.

Skúsme sa teraz spolu na nejaký čas viesť myšlienkami firmy Bratislava koberce, čistenie, ktoré som si postupne na webe prešiel. Nielenže sa mi v mnohom zdajú presné a poučné, ale mňa – ako klienta – naviedli presne do čierneho, vďaka čomu máme dnes v kuchyni krásny, dokonale čistý a vydezinfikovaný koberec.

 

 Takže spoločnosť A SERVIS LIPKA…

Takže spoločnosť A SERVIS LIPKA sa okrem kobercov venuje profesionálnemu čisteniu a údržbe okien, spoľahlivému a šetrnému odstraňovaniu graffiti, odbornej a účinnej likvidácii plesní, prípadne ďalším prácam z tohoto oboru služieb.  

Koberce sú zásadne ošetrované iba preverenou a efektívnou metódou hĺbkového strojového čistenia, ktorá reprezentuje vysoké nároky moderného obytného priestoru a hygienickej starostlivosti. Jadrom celej metódy je profesionálne a účelné využívanie progresívnej strojovej techniky a špeciálnej chémie, dokonale vyvážené s odborne vyškoleným personálom.

Samotný jednokotúčový čistiaci stroj predstavuje v celom systéme práce firmy A SERVIS LIPKA „rozdielového hráča“ oproti iným, známym postupom čistenia, najmä však voči extrakčnému postupu, ktorý je na trhu ešte stále prítomný a mnoho klientov mu svoje koberce zveruje do rúk.

tepovanie koberca

Treba zdôrazniť, že extrakčné čistenie zákazníci aj dnes vnímajú ako lacnejšiu a dostupnejšiu šancu pre vyčistenie koberca. Žiaľ, stále im akosi neprekáža, že aj z pohľadu nestranných odborníkov ide neefektívny, málo šetrný a celkovo zastaraný systém ošetrovania kobercov, ktorý v súčasnosti už nespĺňa základné nároky na kvalitu a výsledok čistenia.

Mnohí z nás sa skrátka nevedia zbaviť falošného dojmu, že práve lacnejšie riešenie môže byť v konečnom zmysle výhodnejšie, a to i napriek istému riziku zo strany kvality. Napriek tomu, že tento predpoklad sa nikdy nenaplní, zákazníci neustále a nepoučiteľne vsádzajú na extrakciu ako dajakú „lepšiu formu tepovania.“ Pritom si však tvrdohlavo pília konár pod skutočnou kvalitou a modernými technológiami čistenia.   

 

Nie je žiadnym tajomstvom…

Nie je žiadnym tajomstvom, že koberec sa po extrakčnom čistení netvári práve šťastne. Plocha býva bez iskry, pôsobí šedivo a nevýrazne. Na povrchu sa objavia fľaky, ktoré tam vôbec byť nemali, takže klienta riadne prekvapia.

flaky na kobercuNeraz sa dokonca stane, že takto „vyčistený“ koberec sa musí ošetriť znovu, pričom firma A SERVIS LIPKA má s takýmito záchrannými misiami dostatok skúseností. Núka sa teda logická otázka, prečo má klient extrakčného čistenia podstupovať riziko nekvalitného výsledku alebo reklamácie? Zvolil si a zaplatil predsa riešenie, ktoré avizovalo kvalitu a istotu primeraného výsledku. Takže, kde je chyba?
 
Spoločnosť A SERVIS LIPKA vníma tieto problémy extrakčného systému len okrajovo, keďže pre svojich zákazníkov vždy ponúkala a ponúka iba vysokokvalitné, efektívne a vo výsledku veľmi precízne služby profesionálneho charakteru, ktoré klienta stavajú vždy na prvé miesto, a to v pri akejkoľvek poskytovanej službe.

Na druhej strane, firma si je dostatočne vedomá zásadných zmien a posunov v používaných technikách i v metódach čistenia, a preto osvojené pracovné postupy a technológie neustále zdokonaľuje. Aj preto môže dnes reprezentovať progresívnu spoločnosť, ktorá sa venuje upratovacím a čistiacim službám na tej navyššej odbornej úrovni.  

Metóda strojového hĺbkového čistenia potom dokazuje, že vie naozaj účinne a spoľahlivo pomáhať pri riešení najrôznejších úloh a objednávok v oblasti čistenia a upratovania. Stáva sa dokonca, že mnohé nové zákazky prichádzajú len ako výsledok spokojnosti iných zákazníkov s odvedenou prácou.
 
Výsledná kvalita spočíva najmä vo voľbe moderného, a pritom šetrného strojového vybavenia. Ide o jednokotúčový čistiaci stroj, ktorý s pomocou rotačných kartáčov zapracúva účinnú kozmetiku do tela koberca. Tento technologický postup funguje na ploche koberca tak dlho, kým nie sú odstránené všetky nečistoty.

 

Používaná metóda strojového čistenia…

flaky na kobercu
Používaná metóda strojového čistenia dnes an trhu nemá rovnocennú konkurenciu. Chémia sa vďaka kotúčovému stroju dostane až do hĺbkových štruktúr koberca, kde odstráni nielen bežné nečistoty, ale aj všetky baktérie, mikroorganizmy a roztoče, ktoré často trápia alergikov a znepríjemňujú život aj nám ostatným.

Akonáhle bol koberec dôkladne vyčistený, začínajú špecialisti A SERVIS-u s druhou fázou svojej práce. Jej obsahom je dôkladné a veľmi starostlivé povysávanie celej vyčistenej plochy. Treba na tomto mieste jedným dychom zdôrazniť, že toto vysávanie má ale celkom inú podobu, a najmä účinky, ktoré si vybavujeme z bežnej domácnosti.

V hlavnej úlohe vystupuje vysokotlaký trojmotorový vysávač, ktorý vďaka svojej extrémnej sile zvládne precízne vysať nielen uvoľnenú špinu, zvyšky čistiacej peny, ale taktiež všetky mikroorganizmy, alergény i roztoče. Jeho výkon si vie ľahko poradiť aj so zbytkami vody, ktorá sa do koberca dostala počas procesu čistenia. Vo finále tak klient dostáva takmer suchý koberec, čo je pre neho ďalším veľkým benefitom.

Popri všetkom treba pripomenúť, že vyčistený koberec po tomto kroku získa späť aj svoj pôvodný objem. Keďže sila tohoto sacieho stroja dokáže štruktúru koberca perfektne prevzdušniť a oživiť celkový vzhľad. Aj preto možno s čistým svedomím profesionála tvrdiť, že po ukončení vysávania. Teda oboch etáp strojového čistenia – býva koberec hygienicky čistý a dokonale vydezinfikovaný.

Zákazník tak vďaka precíznej a dokonale odvedenej práci odborníkov firmy A SERVIS dostáva do užívania skvele vyčistený koberec. Ktorý má všetky predpoklady, aby splnil aj vysoké hygienické nároky moderného obytného priestoru. Je preto vhodný a bezpečný aj v miestach, kde sa pohybujú malé deti, seniori, prípadne domáce zvieratá.

Asi sa netreba čudovať, že práve toto je jeden z dôvodov, prečo strojovú hĺbkovú metódu pravidelne volia a následne oceňujú napríklad detské jasle, materské školy, zdravotnícke organizácie alebo zariadenia sociálnych služieb, domovy seniorov a pod. Napokon, hygienicky čistý a vydezinfikovaný koberec predstavuje pre ich služby úplnú samozrejmosť.

ako na flaky na kobercu

Asi práve tu je to správne miesto…

 
Asi práve tu je to správne miesto, kde je možné porovnať strojové hĺbkové čistenie s extrakčným systémom. Prvým, a pritom dosť závažným problémom metódy extrakcie, teda „mokrého“ spôsobu čistenia kobercov, býva nadmerná prítomnosť vody.

Hovorili sme, že strojové hĺbkové čistenie a jeho extra silný vysávač vedia vodu z koberca spoľahlivo odsať. Extrakčný spôsob tieto výnimočné schopnosti nemá. Voda sa preto musí nechať prirodzene vysušiť, čo predstavuje v konečnom dôsledku veľký technologický, no najmä kvalitatívny nedostatok.

Proces sušenia priebeha v intervale od troch po deväť hodín. Samozrejme, tento stratený čas klienta nijako tešiť nemôže. Navyše ho tiež komplikuje skutočnosť, že počas doby sušenia sa koberec nemá nijako zaťažovať. Pre majiteľa koberca to vlastne znamená, že treba „vyradiť“ danú miestnosť z prevádzky a trpezlivo čakať.

Iným nedostatkom extrakčného čistenia je jeho činnosť len na povrchu koberca. To krátke vstreknutie chémie do koberca, nasledované postupným odsatím roztoku. Nemôže koberec nijako zásadne zbaviť špiny, roztočov ani usadených nečistôt. Takže výsledná kvalita býva vždy veľkým, ťažko zodpovedateľným otáznikom.

Negatívnym sprievodným javom sú potom fľaky a mapy, ktoré sa na koberci zvyknú objaviť na konci procesu sušenia. V princípe ide vlastne o nečistoty zo samotného koberca. Ktoré uvoľnila teplá voda a chémia, ale neboli precízne a kvalitne odsaté.

 

 

Je teda celkom jasné…

čím na flaky na kobercu

Je teda celkom jasné, že výkony strojov a kvalita extrakčného čistiaceho procesu na požadovanú kvalitu už ani zďaleka nestačia. Špina sa pri čistení tak dostane až povrch, kde ju množstvo vody roznesie v podobe nepekných fľakov a škvŕn.  

Naproti tomu, strojové čistenie prináša účinný a nadmieru spoľahlivý spôsob. Ako koberec nielen dokonale a hygienicky vyčistiť, ale pritom dosiahnuť perfektný vzhľad a jednoznačne tak predĺžiť jeho životnosť. Povestná kvalita, ktorú A SERVIS klientom poskytuje, nadobúda vďaka stále vylepšovanej technológii strojového čistenia výnimočnú úroveň.

Keďže spokojnosť klienta a vysokú kvalitu zabezpečujú špičkové stroje a moderná. Unikátna chémia, nebývajú služby A SERVIS LIPKA najlacnejšie, či ľudové, ako pri iných, menej kvalitných čistiacich postupoch. Na druhej strane ale firna svojim menom, kvalitou práce. A proklientským prístupom, ručí pri každej zákazke za perfektný výsledok.

Asi už netreba dodávať, že firma A SERVIS náš kuchynský koberec vyčistila na výbornú. Takže dnes vyzerá presne tak, ako keď sme ho v kedysi položili. Všetky škvrny zmizli, vlas sa napriamil a celý povrch sa rozžiaril. Manželka bola s výsledkom práce taká spokojná, že obidve mačky majú do kuchyne zákaz vstupu, aby náhodou koberec opäť nepoznačili.

V prípade, že chcete mať vaše domáce, či firemné koberce ako zo škatuľky. Stačí osloviť upratovaciu a čistiacu spoločnosť A SERVIS LIPKA. Na vlastné oči uvidíte rozdiel medzi „kvalitou za menej peňazí“ a perfektne zrealizovaným ošetrením koberca od profesionálov.