Strojové čistenie a tepovanie kobercov

Naša divízia kobercového servisu našej spoločnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o. doporučuje a realizuje strojové čistenie a tepovanie kobercov v Bratislave a po celom území Slovenskej Republiky zabehnutým systémom troch samostatných prvkov čistenia spojených do tejto jednej účinnej metódy:

1., čistenie kotúčovým strojom

2., odsatie chemickej peny a vlhkosti turbo vysávačom

3., použitie účinnej chémie RTS

Tento uvedený a ucelený systém čistenia v troch samostatných krokoch považujeme za najkvalitnejšie strojové čistenie kobercov a môžeme ho podľa našich skúseností prehlásiť za najúčinnejší spôsob, ako koberce dokonale vyčistiť a trúfame povedať, že dokážeme vyčistiť i koberce, ktoré sa iným firmám vyčistiť nepodarí. Profesionálne úspešné strojové čistenie kobercov je nasledujúc: zadaný koberec čistíme najskôr dôkladne kotúčovým strojom  za použitia šetrnej a veľmi účinnej chémie Bosch RTS 80, ktorú najskôr necháme vsiaknuť hlboko do štruktúry koberca a potom kotúčovým strojom mechanicky čistíme celú plochu koberca, čo koberec zbaví všetkých nečistôt, roztočov a ďalšieho nežiadúceho znečistenia. Tieto vykartáčované a uvoľnené tvrdé nečistoty sa naviažu na použitú chémiu a sú spolu s ňou vyčesané na jeho povrch. Následne koberec vysušíme úplne dosucha a zbavíme ho všetkej špiny silným odsatím – pomocou vysoko výkonného dvojmotorového vysávača AS 59 s jeho výkonom 1600 W, ktorý má veľkú výhodu dvojitej turbíny a nenapodobiteľným podtlakom 2x200mb. Kvalitne vyčistený koberec nechávame ešte niekoľko hodín preschnúť.

Na záver sa ešte musíme zmieniť a upozorniť na čistenie kobercov extrakčnou metódou, ktorú celá rada firiem ponúka a kde taktiež inzeruje cenu lacnejšiu, než tú, ktorú my uvádzame ako cenu východziu, teda cenu 0,80 €/m2. Konkurenčné firmy uvádzajú cenu 0,50 €/m2 i 0,40 €/m2.  Tu je nutné objasniť, o aké čistenie sa jedná. Uvedená metóda čistenia kobercov extrakčnou metódou je metóda jednoduchého vstreknutia vody vrátane chémie do podsady koberca a jej okamžité odsatie. Nie je tu žiadny prvok mechanického čistenia a kartáčovania a všetky pevné nečistoty preto zostávajú v koberci. Podľa  nášho názoru a skúseností tu chémia nie je dostatočne dlho na to, aby kvalitne reagovala. Dlhým pôsobením v obore sme vyskúšali takmer všetky metódy čistenia kobercov, čistenia a tepovania kobercov suchou penou, čistenie kobercov extrakčnou metódou, čistenie kobercov mokrou penou, čistenie kobercov parou, čistenie kobercov suchou metódou odsávaných čistiacich práškov atď. Tieto menované a  popísané metódy sme detailne vyskúšali a zo  všetkých metód a systémov sme vybrali a veľmi sa nám osvedčil súčasný systém strojového čistenia kobercov kotúčovým strojom so záberom účinnej čistiacej chémie RTS a následné odsatie vykartáčovaných nečistôt a zreagovanej vody a chémie priemyslovým turbo vysávačom. Od tej doby, čo sme začali užívať tento sofistikovaný systém čistenia, nám odpadli akékoľvek reklamácie. Používaním predchádzajúcich čistení sa nám stávalo u peny, pary a pri extrakčných metódach potom, čo bol koberec vyčistený a úplne vyschol, že sa objavovali fľaky a tiene. Zostávali nám miesta, kde bol koberec vyčistený viac, niekde chémia reagovala menej alebo inak, atď. Teraz v Bratislave a po celom území Slovenskej Republiky vykonávame hĺbkové a generálne čistenie kobercov pre celý rad významných zákazníkov a sme schopní strojovo a hĺbkovo vyčistiť koberce v Bratislave a na Slovensku tak, že i pri veľkej ploche vyčistíme koberec po zatváracej dobe obchodu, úradu či inštitúcie tak, že druhý deň ráno môže bezchybne fungovať chod prevádzky.

Viac informácií o našej spoločnosti a o našej ponuke činností sa dozviete aj TU.

[nggallery id=1]