Trvalo nám celých päť rokov, kým sme veľký dom po manželových rodičoch premenili na kvalitnejšie a modernejšie bývanie. Niekedy to bolo takmer na hrane, keďže popri práci okolo domu vedieme aj veľké kvetinárstvo so záhradníctvom. Bohužiaľ, deti nám dopriate neboli, takže človek si o to ťažšie zdôvodňuje nekonečnú drinu, stres a únavu.

Ale ako…

Ale ako sa hovorí, žijeme len raz, a preto sa k tomu treba tak aj postaviť. Takže sme spolu dreli ako mulice, nech máme po rokoch nad čím premýšľať. Po pravde, niekedy boli naše dni také nabité, že sme sa videli ráno v pri káve a večer pri výmene stráží v kúpelni. Dôkazom boli aj letiace tipy ako vyčistiť koberecroky, keďže jedného pekného dňa som s hrôzou zistila, že manžel bude mať o pár týždňov pätdesiat. Nenápadne som sa ho spýtala, ako si ten deň predstavuje. Odvetil mi takmer bez emócií, že práve vtedy má cestu za hranice, kde chce nakúpiť nové cibuľky našich obľúbených tulipánov. Po tejto „odpovedi“ mi bolo jasné, že organizácia oslavy ostane zase na mne. Nakoniec, nič prekvapujúce to nebolo. Manžel nie je vysadený na večierky, rauty, oslavy. Niežeby si rád neposedel s priateľmi a kamarátmi, prípadne si nevypil, ale má to rád v typicky pánskom štýle „prídem a odídem…“

A tak…

A tak som teda všetko urobila podľa seba. Samozrejme s výdatnou pomocou cateringovej firmy, lebo na prípravu, varenie, výzdobu a všetko okolo toho, nemám veľa času ani ja. Koniec-koncov, dom je veľký, priestranný a ľudí sa zmestí dosť . rady ako vyčistiť koberecMuž bol prekvapený, keď sa dozvedel, že v sobotu popoludní to budú musieť jeho milované kvety vydržať bez neho, keďže čakáme hostí. Naoko sa srdil, ale na nose mu bolo vidno, že je šťastný ako decko pod stromčekom. No nič, chlapi sú fakt horší ako malé deti. Priznám sa, že všetko sa podarilo na jednotku, čo ma robilo šťastnou. Catering bol naozaj skvelý, obsluha vynikajúca. Hostia sa bavili lepšie ako na našej svadbe a manžel sa dostal do takej ráže, že som ho pri tom speve, tanci a alkoholickom opare, ani nespoznávala.

Nedeľné ráno…

Nedeľné ráno bolo pre nás kruté, lebo hlavu má každý iba jednu, a tie naše boleli. U mňa to ale nebolo alkoholom. Zistila som totiž, že všetky koberec na prízemí si mužovu päťdesiatku budú pamätať aj ďalších desať rokov. Niekoľko fľakov po šalátoch, škvrny po alkohole, dokonca červenom víne a káve mi štart do nového dňa nespríjemnili. kvalitné čistenie kobercovHoršie bolo, že ktosi v kúte rozlial poriadnu dávku tatranského čaju, ktorý je okrem alkoholu aj samá bylina, takže sa dokáže na koberci riadne podpísať. Keď som si tú spúšť prešla, až tak vo mne heglo.

Sľúbila som si, že už žiadnu veľkú oslavu doma robiť nebudem. Nikdy. To však neriešilo akútny problémy s kobercami a ich úbohým vzhľadom. Muž, ktorý bol už tiež hore, mi okrem veľkého bozku, ďakujem a krásnej kytice ruži, sľúbil, že koberce si vezme na starosť, lebo tá „moja“ päťdesiatka bola skvostná. O dva dni sa u nás naozaj objavila dajaká čistiaca firma, ktorá sa do kobercov neohrozene pustila.

 

Od jedného…

Od jedného z pánov som si zistila, že v tejto branži robia roky a ich extrakčné čistenie si ľudia celkom pochvaľujú. Nebol teda dôvod ďalej po niečom pátrať. Tešila som sa, že koberce sa nám vrátia do normálu, dom sa medzičasom poriadne vyvetrá. Ťažký vzduch vymení a zasekde nechať vyčistiť koberec bude všetko tak, ako má byť. Žiaľbohu, veci nevyšli podľa mojich predstáv. Koberce sa po vysušení tvárili šedivo. Bez iskry a zdalo sa mi, že na nich pribudli aj nové fľaky a škvrny. Nanešťastie, muž mal presne rovnaké pocity. Ihneď firme zavolal, ale tí ho odbili rečami o tom, že takto extrakčné čistenie funguje. A mali to sme vedieť, a naše koberce nebolo dlho čistené, a čo už s tým. Muž však na nich vybehol tak ostro, že sľúbili vrátiť polovicu ceny za „akože“ prácu.

Ešte v ten deň…

Ešte v ten deň som si sadla nahnevane za počítač a hľadala firmu, ktorá čistí koberce najlepšie v okolí, cena čistenie kobercovpričom ale nepracuje extrakčným spôsobom. K spoločnosti A SERVIS LIPKA ma priviedli kladné reakcie, odkazy a poďakovania, ktoré chválili nielen prácu a ľudí, ale najmä metódu strojového čistenia, čo je podľa spokojných zákazníkov ten najlepší spôsob, ako koberec vrátiť naspäť do života. Obratom som teda do firmy A SERVIS zavolala a požiadala ich o urgentnú, a najmä, odbornú pomoc. Odpoveď? Úsmev, ochota, snaha ponúknuť termín, ktorý nám najviac vyhovuje. V duchu som si hneď aj povedala, že nejako takto asi vyzerá firma profesionálov.

Sľúbili sa…

Sľúbili sa ku nám už o dva dni, takže mi vyšiel čas, prejsť si ich web stránku, nech mám o tejto spoločnosti všetky potrebné informácie. A poviem vám, každý riadok a malý detail ma potešili a postupne presvedčovali. Že táto upratovacia a čistiaca spoločnosť nesklame nás, ani naše ťažko skúšané,strojové čistenie kobercov extrakciou poznačené koberce. Upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA má na trhu s upratovacími službami za dlhé roky praxe, už svoje pevné a zákazníkmi vysoko hodnotené miesto. Napríklad službu spojenú s čistením kobercov firma realizuje s pomocou strojovej kotúčovej metódy, známej tiež ako hĺbkové strojové čistenie. Jasné, že som si aj hneď našla objektívne a odborné porovnanie strojovej metódy A SERVIS a toho neslávneho extrakčného systému čistenia. A okamžite som pri tomto porovnaní objavila niekoľko podstatných, ba celkom zásadných rozdielov. Čo ma utvrdilo v pocite, že manžel vtedy nezvolil dobre.

Hĺbkové…

Hĺbkové čistenie A SERVIS sa totiž ukazuje oveľa účinnejšie a výhodnejšie ako spomínaná, a na trhu ešte stále ponúkaná extrakčná metóda. Dôvod je celkom prostý. Odborníci a mnohí klienti, dlhodobo a jednohlasne potvrdzujú, že tento zastaraný systém ošetrenia sa na čistenie akýchkoľvek kobercov vonkoncom nehodí. Extrakcia, či inak – mokré čistenie – koberce vyčistí veľmi slabo, ba takmer vôbec. A po finálom vysušení ostávajú takéto koberce značne nevzhľadné.dezinfekčné čistenie kobercov Dokonca sa v mnohých prípadoch stáva, že koberec táto morálne opotrebovaná a neefektívna metóda čistenia aj v istom smere poškodí. Tento systém skrátka nedokáže pracovať v hĺbke koberca. Po vyschnutí zvyšnej vlhkosti ostávajú na jeho ploche odpudivé fľaky a mapy, ktoré sa, bohužiaľ, objavili aj u nás. Keď som si tieto slová prečítala, mala som sto chutí dajako vrátiť čas a na akékoľvek extrakčné čistenie raz a navždy zabudnúť.

Pravý opak…

Pravý opak čistenia kobercov ponúka prístup spoločnosť A SERVIS LIPKA. Od svojich zamestnancov požaduje nielen vysokú mieru odbornosti a široké znalosti moderných technológií, ale každé čistenie koberca je realizované výhradne strojovou kotúčovou metódou, ktorá si na trhoch strednej Európy získala všeobecné uznanie zákazníkov. Ako uvádza aj samotná firma, každý koberec má iný, takpovediac individuálny charakter, a preto k nemu treba takto pristupovať. To, čo vyhovuje jednému typu, môže druhý poškodiť, ba nenávratne zničiť. Úlohou spoločnosti A SERVIS LIPKA je teda každú situáciu odborne zhodnotiť a prijať to najlepšie rozhodnutie smerujúce k spokojnosti klienta.hĺbkové čistenie kobercov

Iným…

Iným negatívom extrakcie býva prítomnosť priveľkého množstva vody. Tento systém čistenia totiž využíva predovšetkým veľa vody. Samotná voda s pridaným saponátom jednoducho nezvládne vyčistiť koberec do hĺbky, takže sa len čiastočne uvoľnia všetky nečistoty, alergény a mikroorganizmy, čo k dokonale a precízne čistým kobercom nijako nevedie. Naproti tomu upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA využíva pri svojej každodennej práci vysokovýkonný kotúčový stroj s rotačnými kartáčmi.rýchle čistenie kobercov Energia tohoto zariadenia dokáže vlas každého koberca nielen krásne vyčistiť, ale aj prevzdušniť a viditeľne napriamiť. A tak po skončení čistenia získava plocha koberca aj krásne hebký vzhľad.

Tento…

Tento originálny stroj je voči každému kobercu nanajvýš ohľaduplný, takže i napriek svojej výnimočnej sile a presne nasmerovanej energii ho nijakým spôsobom nepoškodzuje. Ani po rokoch praxe sa v spoločnosti Čistenie Košice, Koberce neobjavil prípad, žeby kotúčový stroj zapríčinil poškodenie koberca. Lenže iba stroj a jeho pozoruhodný výkon by na dokonale čistý koberec nestačili. Spoločníka kotúčového stroja predstavuje značková a veľmi účinná kozmetická chémia. Vďaka jej výnimočným vlastnostiam dokáže firma A SERVIS z koberca odstrániť všetky nečistoty, vrátané tých, ktoré sa po dlhom čase užívania usadili v hĺbke jeho štruktúry. Pri prenikaní do koberca pena na seba nabaľuje  špinu, nečistoty, roztoče i alergény, takže tu vzniká prostredie, ktoré nečistotám vôbec nepraje. ľahké čistenie kobercovTento postup potom logicky vedie k systematickému vyčisteniu koberca – takpovediac – zvnútra. I na tomto mieste vidíme zásadný rozdiel v technológii, medzi hĺbkovým strojovým čistením a extrakčnou metódou. 

Tento…

Tento rokmi preverený a nadmieru spoľahlivý postup, ale pre zákazníka neznamená „len“ krásne čistý a doslova nadýchaný koberec. Na konci práce klient získava aj výnimočnú hygienickú čistotu. A to po celej ploche koberca až do samej hĺbky tkaniny. Vďaka strojovej metóde zákazník dostáva do hĺbky vydezinfikovaný a príjemne rozvoňaný koberec. To pre konkrétnu domácnosť, firmu alebo inštitúciu predstavuje mimoriadne oceňovaný a vítaný bonus, ktorý mu ale upratovacie spoločnosti realizujúce zastarané extrakčné čistenie ponúknuť v žiadnom prípade nemôžu. Prirodzene, spolupráca kotúčového stroja a unikátnej chémie odvedie na celom procese čistenia najväčší diel práce. No ani tretí krok hĺbkovej metódy firmy A SERVIS nemožno nijako podceňovať, ba práve naopak.

Firma…

Firma využíva vysokotlaký, trojmotorový vysávač, ktorý zvláda dve činnosti odrazu. Koberec býva zbavený všetkých zbytkov nečistôt, roztočov i alergénov, ktoré sa vďaknajlacnejšie čistenie kobercova kotúčovému stroju a použitej chémii z jeho vnútornej štruktútry uvoľnili. A naviac, zariadenie zvládne bez väčších komplikácií odsať z koberca všetku zvyšnú vodu a vlhkosť, takže zákazník nemusí obetovať cenný čas čakaní, kým sa plocha finálne vysuší. Zároveň môže po skončení vysávania danú miestnosť využívať. Tu vidno ďalší zásadný rozdiel medzi strojovým čistením a extrakčnou metódou.

Po ukončení…

Po ukončení vysávania má teda zákazník firmy A SERVIS kompletne a dokonale čistý, vydezinfikovaný, suchý, popritom viditeľne nadýchaný koberec. Keďže hĺbkové strojové čistenie fungovalo a funguje vždy na sto percent, netreba mať ani žiadne obavy spojené s konečným vzhľadom a kvalitou vyčisteného koberca. Systém strojového čistenia si ale dokáže poradiť aj rôznymi pachmi a nepríjemnými arómami, ktoré sa do koberca dostanú veľmi ľahko. Môže ísť napríklad o kuchynské vône, cigaretové a alkoholické pachy, príp. zápach spojený s domácmimi zvieratami alebo nedostatočne vetranými priestormi. Aj tu dokáže A SERVIS podať pomocnú ruku a zasiahnuť.

Poviem vám,…lacné čistenie kobercov

Poviem vám, že keď som s čítaním všetkých informácií o firme A SERVIS LIPKA, či porovnaní strojovej a extrakčnej metódy skončila, hnevala som sa sama na seba. Keby sa manžel neponúkol, že zariadi to vôbec prvé čistenie, dnes mohlo byť po všetkom a koberce by vyzerali ako zo žurnálu. Pre mňa to bolo tiež poučenie do budúcnosti. Že chod domácnosti a alchýmia okolo domácich prác sú pre mužov viac-menej španielskou dedinou. A keď je to len trochu možné, treba si veci organizovať po svojom. Prirodzene, toto konštatovanie nijako nevylučuje dôležitý fakt, že muži môžu – a musia – pravidelne a s nadšením svojej žene pomáhať, však páni?

Priznám sa,…

Priznám sa, že som sa nemohla dočkať, kedy sa firma A SERVIS u nás objaví. Lebo tie koberce a ich úbohý vzhľad ma privádzali do stavu melanchólie a zmaru.údržba koberceNapokon sa deň D začal a presne podľa dohody, o deviatej ráno, bola dvojica pracovníkov na našom prahu. Páni z A SERVIS boli sympatickí, usmiati a obaja presne vedeli, kde a čím začať. Pravda, tie tri koberce im dali zabrať, keďže postupovali systematicky a bez snahy niečo obísť.  Keď mi oznámili, že u hotoví, prišla som do miestnosti napätá, ale príjemná vôňa v celom dome, bola pre mňa pozitívnym znamením. Bolo to tak. Koberec vyzeral takmer ako nový, odpudivé fľaky po tatranskom čaji a káve zmizli do nenávratna. starostlivosť o svetlý koberec

Prirodzene,…

Prirodzene, skvelý vzhľad tohoto koberca sa zopakoval aj pri ďalších, takže finále práce firmy A SERVIS LIPKA, bolo viac ako dokonalé. Povedané jedným slovom – nadšenie. Nedalo mi a hneď som sa s pánmi dohodla, že chcem vyčistiť aj koberce na poschodí, lebo po tejto skúsenosti viem dva základné veci. Za prvé. Nikdy viac nemienim využiť služby extrakčného čistenia. Za druhé. Starostlivosť o koberce s veľkou radosťou prenechávam odborníkom z firmy A SERVIS LIPKA. A ešte čosi. S uspokojením môžem výnimočné služby tejto profi spoločnosti odporučiť aj vám, keďže ich konečný výsledok bude aspoň taký dobrý, ako som videla u nás doma.