Umývanie, čistenie podláhMožno sa ten titulok zdá byť trochu pritiahnutý za vlasy, ale v našej spoločnosti A SERVIS LIPKA, ktorá sa už vyše dvadsať rokov venuje upratovacím a čistiacim službám na profesionálnej úrovni, nejde o veľké prekvapenie. Stalo sa, že darčeky našich klientov neraz na seba zobrali podobu vyčistených kobercov, podláh alebo generálneho upratovania.

Napokon, čas je dnes vzácny tovar a ľudia sú presýtení materiálnymi vecami, darčeky nevynímajúc. Ak ich teda priamo v domácnosti, či vo firme, milo prekvapí odborné a profesionálmi zrealizované čistenie alebo aj upratovanie, málokto z neho nebude tešiť. Napokon, každá podlaha si pozornosť zaslúži aj bez toho, aby tvorila súčasť darčeka.

 

Podlahy predsa patria k interiér už odjakživa, pričom je celkom jedno z čoho boli vyrobené a aký účel plnia. A tak sú raz z dreva, potom z laminátu, keramiky alebo betónu, prípadne z vinylu alebo iného materiálu. Možností je preto nepreberné množstvo a konkrétny výber je len a len na ich majiteľoch.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA sa podlahám a ich ošetrovaniu venuje profesionálne už dlhé roky a má teda o nich naozaj dokonalý prehľad. Aj preto pozná celkom presne mienku veľkej skupiny klientov, ktorí podlahu vnímajú najmä ako praktické, výhodné, a takmer bezúdržbové riešenie, pričom sa občasné pozametanie alebo ich vytretie vlhkým mopom ani neráta.

 

Pohľad odborníka na údržbu a ošetrovanie podláh je však jednoznačný. Snažiť sa čistiť modernú podlahu klasickými postupmi, teda kefou, vodou a saponátom, nemusí skončiť dobre, tým skôr, že o čistení sa dá hovoriť dosť ťažko. Napríklad drhnúť drevenú podlahu s vierou, že sa zbavíme všetkých nečistôt máva vo väčšine prípadov nepekné konce.

 

Naša spoločnosť …

Naša spoločnosť A SERVIS LIPKA po rokoch získaných skúseností a cennej praxe veľmi dobre chápe motiváciu niektorých klientov, ktorí predpokladajú, že správne a odborne položená podlaha, vyrobená z poctivého materiálu s odolným povrchom, musí bezchybne slúžiť po celé roky. Dajaké to bežné čistenie je pritom samozrejmosť.

Každý, poctivý odborník ale túto úvahu doplní myšlienkou, že precízne odborné čistenie a kvalitná údržba životnosti celej podlahy, zásadným spôsobom prospievajú. A to ešte v zálohe ostáva fakt, že pri normálnom dodržiavaní predpísaných technologických zásad sa výsledky prejavia na ešte vyššej úrovni.

 

Umývanie podlahyPoďme teda pekne po poriadku, či skôr od podlahy. Každý, kto sa rozhodol inštalovať v interiéri podlahu by mal vedieť, že zo zásady by sa nemala čistiť neznámymi, praxou neoverenými postupmi. Iste, až príliš mnoho firiem dnes klienta láka presladenými rečami o skvelej kvalite za dobrú, či najlepšiu cenu alebo perfektných metódach čistenia, ktoré si pochvaľujú zákazníci naprieč republikou.

 

Rozumný klient by nemal byť dôverčivý, ani keď sa mu zdá, že ponuka čistenia je extrémne výhodná a chváli ju známa hviezda z komerčnej televízie. Úvahu a prípadné rozhodnutie, treba mať skrátka podporené z viacerých strán. Napríklad od dobrých známych, priateľov, susedov, pričom je dobré všetko preveriť aj cez web stránky, odkazy a diskusné fóra.

Práve tu sa často zákazník dozvie, ktorý systém čistenia a ktorá firma sú tým správnym riešením. Ľudia sa radi zverujú, radi odkazujú, a tiež ďakujú alebo kritizujú, či vystríhajú. Aj preto je na prospech veci, urobiť si taký malý „vlastný prieskum trhu,“ kde sa človek dozvie nielen nové a zaujímavé informácie, ale veľa ráz aj ten správny tip.

 

Koniec-koncov, dlhý život podlahy…

Koniec-koncov, dlhý život podlahy za to predsa stojí, nie? V obecnom zmysle sa dá totiž konštatovať, že väčšina moderných podláh býva v prípade akéhokoľvek neodborného, či necitlivého zásahu pri ich čistení alebo nešetrnom používaní, náchylná na mechanické alebo chemické poškodenie.

čím Umývat podlahyVeľa podláh skrátka vyžaduje, aby im bol v tomto smere venovaný skutočne odborný profesionálny postup. Zároveň tiež platí, že by ich mali čistiť a priebežne ošetrovať skúsení špecialisti s pomocou moderných, no pritom šetrných technológií.

 

Firma Umývanie, čistenie podláh pri svojich zákazkách spolieha na výkonný jednokotúčový stroj. Toto zariadenie pritom pomáha detailne a hĺbkovo vyčistiť akýkoľvek druhy podlahy. Proces čistenia sa tak začína dôkladným vydrhnutím celej plochy, s výdatnou pomocou účinnej a šetrnej čistiacej chémie a nášho jednokotúčového stroja.

Druhou etapou býva precízne a technologicky nevyhnutné použitie silného, ale veľmi šetrného vysávača. Vďaka jeho energii sa zamestnancom A SERVIS darí jednoznačne a kvalitne odstrániť zájdenú špinu, nečistoty aj nepríjemnú mastnotu.

 

Vysávač zvláda však aj inú činnosť. Jeho sila a výkon dovoľujú, aby sa povrch podlahy jednoducho zbavil prebytočnej vody, ktorá po vydrhnutí na ploche zostala. Zamestnancom firmy A SERVIS pritom pomáha špeciálna technická úprava vysávača. Pružná hubica a gumené lišty všetku zvyšnú vodu spoľahlivo vysajú.

Akonáhle sa skončilo s vysávaním, môže si klient spokojne povedať, že sa jeho podlaha stala hygienicky čistou a vydezinfikovanou. I tak ale nasleduje ešte jedno umytie čistou vodou, ktoré je v podstate len technologickou neutralizáciou povrchu podlahy pred účinkami posledných stôp čistiacej chémie. Potom sa nechá podlaha vyschnúť.

 

Z pohľadu zákazníkov…

Z pohľadu zákazníkov, ale najmä odborníkov v tejto oblasti treba dodať, že náš výnimočný a skutočne spoľahlivý jednokotúčový stroj býva obecne považovaný za jediné zariadenie na trhu, ktoré zvládne zároveň vykonávať celkové, ako aj detailne vyčistenie akéhokoľvek typu podlahy. To je pre strojovú metódu firmy A SERVIS LIPKA kľúčové.

čím Umývat podlahyMožno na okraj ešte zopár slov o jednokotúčovom stroji. Toto moderné, vskutku výkonné zariadenie s pracovnou hmotnosťou okolo päťdesiat kilogramov, využíva počas čistenia výrazný prítlak smerujúci na čistiaci kotúč. Ten máva priemer okolo 45 centimetrov, takže pokrýva pomerne veľkú plochu, čo uľahčuje a zrýchľuje čistiaci proces.

 

Odborníci našej firmy, ktorí sa čisteniu podláh venujú profesionálne, patria medzi skúsených pracovníkov, za ktorými je množstvo odvedenej a skvelej práce, plus ešte viac spokojných klientov. Presne a do detailu ovládajú všetky potrebné úkony, prvky a kroky preverenej technológie čistenia.  

Navyše, každý z nich má celkom jasný, praxou podložený prehľad o aktuálne  aplikovaných chemických čistiacich prostriedkoch, ktoré sa pri kvalitnom a dôkladnom čistení podláh používajú. Samozrejme, že na prvom mieste sa vždy sleduje bezpečnosť ich využitia, zloženie a vhodnosť pre konkrétny typ podlahy.

 

Naša upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA pri ošetrovaní a údržbe podláh pracuje najmä so zásaditou čistiaciacou chémiou. Prirodzene, že skúsenosti máme aj s kyslými látkami, ktoré však majú špecifické použitie.

Kyslé látky sú silné a pomerne agresívne, čo je vlastne ich hlavnou prednosťou. Aplikujú sa preto hlavne pri čistení podláh, ktoré boli masívne znečistené v priebehu rôznych stavebných a rekonštrukčných prác, príp. iných, podobných činnostiach.

 

profi Umývat podlahyTakéto chemické prípravky…

Takéto chemické prípravky sú vhodné predovšetkým na likvidáciu povlakov z vápna alebo cementu, zbytkov stavebných nečistôt a pod. Nedá sa však s nimi počítať pri kamenných podlahách, príp. podlahách z prírodného kameňa, keďže ich aplikácia by akútne zvýšila možnosť ich poškodenia.

Analogické, a tiež prísne pravidlá má firma A SEVRVIS nastavené aj pri čistiacich kotúčoch a kartáčoch. Využívané špeciálne kefy a kartáče, ktoré sú mimoriadne účinné, ale pritom šetrné, bývajú vecou odborného výberu konkrétneho pracovníka a jeho presných znalosti rôznych typov podláh.

 

Na dnešnom trhu funguje veľa firiem, ktoré vedia špinu odstrániť a podlahu naoko vyčistiť. Často sa ale stáva, že po dokončení všetkých prác ostáva povrch podlahy jednoznačne drsný, očividne nevzhľadný, ba veľa ráz aj značne poškodený.  

V tomto smere naša spoločnosť A SERVIS LIPKA pracuje celkom iným, otvorenejším a šetrnejším spôsobom. Svojim zákazníkom vlastným menom garantuje, že s pomocou jednokotúčového čistiaceho stroja a unikátnej chémie, ktoré využívajú skúsení špecialisti, k žiadnemu – ani minimálnemu – poškodzovaniu ošetrovanej podlahy nedochádza.

 

Kľúčovou zložkou každej, dokonale a hĺbkovo čistej, navyše vydezinfikovanej podlahy býva i jej plošné a odborné navoskovanie. Upratovacia a čistiacia poločnosť A SERVIS vykonáva túto technologicky špecifickú, no veľmi dôležitú činnosť počas procesu fluatácie.

Voskovanie, či zakonzervovanie podlahy sa zásadne aplikuje na suchú, čistú a pripravenú podlahu. Špecialisti firmy A SERVIS na jej povrch postupne nanášajú špeciálny priemyselný polymér, ktorý podlahu precízne navoskuje, a tak ju dokonale ochráni vysokokvalitným a značne odolným chemickým filmom.

 

profi Umývat podlahyZ dôvodu, aby podlaha ostala…

Z dôvodu, aby podlaha ostala, čo najdlhšie čistá, lesklá a podstatne odolnejšia voči bežnému namáhaniu, býva tento technologický krok firmou A SERVSIS doporučovaný všetkým klientom. Vosk potom zaistí, že podlaha sa nebude prirýchlo znečistovať a na dlhé obdobie si uchová svoj čistý a estetický vzhľad.

Naša firma pri voskovaní uprednostňuje najmä pololesklý alebo matný druh vosku. Ich funkčnosť a kvalita sa v praxi skutočne osvedčili, keďže vďaka vrstve kvalitného ochranného polyméru sa ošetrená podlaha uchová oveľa dlhšie čistá a pre jej majiteľa zároveň ostáva maximálne bezpečná.

 

Priemyselný polymér, čiže ochranný vosk však zákazníkom poskytuje aj ďalšie, obecne oceňované výhody. Po jeho odbornom nanesení podlaha garantuje optimálnu úroveň pružnosti, a tiež vyžadovaný protišmykový efekt, čo sú veľmi dôležité plusy kvality.

Podlaha môže – s pomocou tejto skvelej chemickej substancie – dlhšie a účinnejšie odolávať rizikám poškriabania a mechanického poškodenia. Naviac, pre majiteľa ostane krásne lesklá a s prvotriednym vzhľadom. Protišmykový efekt potom jednoznačne zvýši úroveň bezpečnosti jej každodenného používania.

 

Teraz hádam pár slov k samotnému voskovaniu. Podlaha býva prevažne voskovaná dvakrát až trikrát, čo je zárukou, že sa na jej povrchu vytvorí jednoliata, zvlášť odolná vrstva, ktorá zabezpečí dokonalé parametre pružnosti a protišmykovosti, ale zároveň pomáha uchovať aj dosiahnutý estetický vzhľad vyčistenej podlahy.

Odborné zakonzerprofesionálne Umývat podlahyvovanie vyčistených podláh sa v našej firme realizuje predovšetkým s kvalitným priemyselným polymérom nemeckej výroby, konkrétne značkou PKD. Tento typ na trhu predstavuje mimoriadne odolný, moderný a spoľahlivo pracujúci vosk, ktorý sa prezentuje mnohými zaujímavými vlastnosťami.

 

Naši klienti oceňujú…

Naši klienti oceňujú, že podlaha ošetrená polymérom PKD sa podstatne lepšie a komfortnejšie udržiava. Navyše, primeraná vrstva vosku ochráni plochu podlahy pred otlačkami bosných, či spotených nôh, ktoré často vzhľad podlahy kazia. Klient si tak ešte viac vychutná kompaktný vzhľad a čistotu svojej ošetrenej dlážky.    

Tieto výnimočné prednosti a praktické vlastnosti našej metódy, tak mohla firma A SERVIS LIPKA v plnom rozsahu demonštrovať aj počas spomínaného ošetrenia podláh v byte babičky. Profesionálne čistenie podláh totiž babička dostala od rodiny, ako jeden z netradičných darčekov ku svojim okrúhlym narodeninám.

 

Treba povedať, že pani už mala svoje roky, takže údržbu podláh už celkom nezvládala. Bolo na nich vidno, že vyžadujú hĺbkový a odborný zásah. Aby sa im vrátil nielen ich pôvodný vzhľad a predĺžila ich životnosť, ale aby mohli opäť potešiť oko ich majiteľky.  

Podlahy z dreveného masívu však boli veľmi kvalitné, krásne položené a počas rokov dobre udržiavané. Naša firma tak mala z práce nielen radosť, ale aj česť, že sa mohla venovať podlahe. Ktorú vyrobili a položili ruky skutočných majstrov.

čím Umývat podlahyVďaka kotúčovému stroju, účinnej chémii a zamestnancom. Ktorí čisteniu podláh rozumejú ako málokto, sa práca v byte babičky vydarila na jednotku. Keď boli všetky podlahy vydrhnuté a čisté, prišlo na rad vysávanie a jedno dôkladné umytie čistou vodou.

 

Našich pracovníkov veľmi tešilo a napĺňalo tichou hrdosťou, že stará pani nevedela od svojich čistých podláh takmer odrtrhnúť oči. Akonáhle však boli finálne ošetrené voskom, babička sa z nich tešila akokeby boli nové.

Klientka – veľmi milá a príjemná pani – sa zamestnancom firmy A SERVIS LIPKA poďakovala so širokým úsmevom. A ich odvedenú prácu prirovnala k výkonu majstrov svojho remesla. Napokon, jej manžel bol široko-ďaleko vyhláseným hodinárom, takže o skutočnej profesionalite, odbornosti, precíznosti, a najmä výslednej kvalite, vedela skrátka svoje.