umývanie okien cena za m2Kedysi boli čisté okná na každom dome prvoradou vizitkou celej domácnosti. Firmy a rôzne inštitúcie to mali vlastne podobné. Okná sa preto umývali pomerne často a pravidelne, veľmi pracne leštili – napríklad legendárnym novinovými papierom – neustále bol udržiavaný ich dokonalý vzhľad.

Dnešok, so svojim globálnym a takmer neudržateľným tempom, do tejto oblasti priniesol mnoho pozitívnych zmien, technologických vylepšení a efektívnejších postupov. Takže okná už nie sú takým postrachom a žrútom času ako kedysi, aj keď rad mínusov ostal. 

Skutočne žijeme príliš rýchlo, dynamicky, a preto máme aj čoraz menej času. Navyše, často bývame vo vysokých budovách, takže kvalitné čistenie okien pripomína skôr výkon neohrozeného kaskadéra. Je preto celkom pochopiteľné, že aj oblasť umývania a čistenia sklenených plôch, okien, výloh a výkladov, prešla radikálnymi zmenami.

Zrejme…

cena umývanie okienZrejme asi netreba veľmi polemizovať o fakte, že čistiť okná na desiatom poschodí nie je žiadna maličkosť. Sotva sa nájde niekto, kto by v tom videl príležitosti k radosti a úsmevu. Aj preto sa takáto práca často odkladá, prípadne realizuje v dlhších časových intervaloch.

Keď sa k takejto práci napokon majiteľ odhodlá, okná bývajú znečistené do tej miery, že bežne zaužívané postupy, známe chemické prípravky a očividne vynaložená snaha, nemajú vo výsledku žiadaný efekt. Okná sú síce zbavené nečistôt, ale o kvalite, lesku alebo spokojnosti sa dá hovoriť dosť ťažko.

I to je jeden z dôvodov, prečo sa domácnosti, firmy a rôzne inštitúcie, čoraz častejšie obracajú na profesionálne spoločnosti, ktoré sa umývaniu, čisteniu a lešteniu okien venujú profesne. Je celkom samozrejmé, že väčšina z nás vie, akým spôsobom sa okná umývajú, čo k tomu treba a aký postup má najväčšie šance na úspech, ale odborník je odborník. 

V našej…

cenník umývanie okienV našej spoločnosti A SERVIS LIPKA máme s profesionálnym umývaním okien viac ako dvadsaťročné skúsenosti. Okrem vyškolených a odborne zdatných ľudí, ktorí zvládajú umývanie okien na špičkovej úrovni, a taktiež vo výškach, disponujeme kvalitnými čistiacimi prostriedkami, ktoré sa v bežných drogériách kúpiť nedajú.

Kvalitne a precízne umyté okno však nie je len o lesknúcom sa skle. Pojem „umytie“ si firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. vždy vysvetľovala komplexne, a tak každú objednávku aj realizuje. Okno predsa netvoria len priehľadné sklenené plochy. Ale tiež rám, parapety a veľké množstvo nenápadných miesta a zákutí, kde si prach a nečistoty vždy nájdu svoje miesto. 

Dôkazom, že práve takýto prístup k čisteniu okien je ten najpoctivejší a najlepší, poskytuje aj dlhý zoznam kladných referencií, poďakovaní, odkazov a recenzií, ktorý sa objavuje na webe. Naša firma A SERVIS a jej služby sú tak v tejto oblasti vnímané ako vysoko profesionálne, veľmi kvalitné, a v každom smere odborne zrealizované.

Navyše…

výškové práceNavyše, zákazník služby A SERVIS vníma ako ústretové, otvorené a priateľské. Keďže klient bol a ostáva pre našu spoločnosť na prvom mieste a jeho spokojnosť plus ochota osloviť nás opäť, býva pre celú firmu každodenným nemenným záväzkom.

Je pravdou, že naša firma pracuje na každej zákazke s veľkým dôrazom na individuálny rozmer danej objednávky. Takýto poctivý a otvorený prístup v konečnom dôsledku tvorí aj naše dobré meno a oceňovaný firemný charakter. 

Firma A SERVIS LIPKA vo svojom portfóliu ponúka zákazníkom skutočne bohatú paletu služieb. Okrem profi čistenia fasád, odstraňovania graffiti, ošetrovania kobercov a podláh, ponúka aj umývanie a leštenie okien, výkladov, výloh alebo atypických sklenených plôch.

Dlhoročná…

výškové umývanie okienDlhoročná prax našich zamestnancov dokonale vyzbrojila skúsenosťami a znalosťami. ktoré sú pravidelne a úspešne zúročované v prospech každého zákazníka. Naša upratovacia a čistiaca spoločnosť preto zvládne akúkoľvek úlohu alebo objednávku.

Aj preto si dokážeme celkom jednoznačne poradiť s rôznymi typmi okien a ich čistením, pričom môžu byť inštalované v akýchkoľvek podmienkach, výškach alebo v iných, často značne špecifických situáciách. Sme na na pripravení po každej stránke.

Vždy sme spoliehali a spoliehame na tie najmodernejšie a najúčinnejšie technológie, výkonný a kvalitný strojový park, či ďalšie technické vybavenie. Dá sa povedať, že každé čistenie je iné a značne odlišné. Raz je to bežné umytie okien v byte, inokedy veľké, silne znečistené sklenené plochy po stavbároch alebo masívne okná na vysokých budovách.

V takýchto…

ako vyleštiť oknáV takýchto prípadoch naša spoločnosť zapojí do realizácie všetky získané skúsenosti, dlhé roky praxe a vysokú odbornosť svojich zamestnancov. Dá sa konštatovať, že vo všetkých  podobných situáciách sa preukazuje technologická vyspelosť našej čistiacej metódy. Pričom dokážeme do bodky naplniť očakávania a predstavy svojich zákazníkov. 

Moderný a osvedčený systém firmy A SERVIS disponuje niekoľkými základnými prvkami, ktoré tvoria spoľahlivo fungujuci mechanizmus. Každý z týchto prvkov sa v dlhodobej praxi plne osvedčil a počas ošetrovania najrôznejších typov okien v ničom nesklamal.

Dajme tomu, že čistíme okná zanesené riadnou vrstvou nečistôt, napr. stopami po stavebných prácach a rôznych, špecifických materiáloch – malta, silikón, cement alebo lepidlá. V takomto prípade sa celý čistiaci postup našej firmy začína s ostrou a účinnou škrabkou.

S jej…

ako vyleštiť okná bez šmúhS jej pomocou sa okná zbavia hrubých nečistôt a pripravia na ďalší krok. Pochopiteľne, práca so škrabkou predpokladá skúsenosti a manuálnu prax každého nášho zamestnanca. Hrozí nielen úraz, ale aj poškriabanie skla, rámov okien alebo parapetných dosiek. Aj preto treba túto činnosť vykonávať sústredene, opatrne a veľkou dávkou zodpovednosti.

Po práci škrabky môže prísť k slovu ďalší krok. Jeho základ tvorí kvalitná, špeciálna chémia, voda a more skúseností našich zamestnancov. S vytvoreným roztokom, ktorý vo firme voláme „rozmyvák,“ dokážeme okná veľmi účinne zbaviť všetkých nečistôt, prachu a najrôznejších pamiatok po odpade z atmosféry.

Samozrejme, že pri príprave nášho rozmyváku firma A SERVIS LIPKA zásadne používa len to najlepšie a najkvalitnejšie, čo trh v tomto smere ponúka. Veľkou prednosťou tohoto účinného a mimoriadne spoľahlivého čistiaceho roztoku je, že starostlivo umyje a odstráni akýkoľvek druh nečistoty. Na druhej strane je k oknám, rámom aj parapetám obzvlášť šetrný, a tak nehrozí žiadne riziko ich poškodenia. 

Počas…

ako na umývanie okienPočas čistenia naši ľudia nevynechajú ani milimeter, takže sú poctivo a dôkladne umyté nielen samotné sklá, ale rámy aj parapetné dosky. Náležitá pozornosť býva venovaná každému kútiku, škáre a zlomu. Aj toto tvorí stabilný základ, ako naša spoločnosť A SERVIS trvale dosahuje vysokú a trvalú úroveň kvality, ktorá firmu zdobí už celé desaťročia.

V poradí tretím, nemenej dôležitým krokom procesu čistenia, býva využitie stierky s pružnou a kvalitnou gumovou lištou. Okná sú ňou starostlivo zbavené posledných stôp vody a nežiadúcich škvŕn po saponáte. Aj táto – na pohľad jednoduchá – operácia sa tak stáva podstatným a nenahraditeľným kamienkom v mozaike kvality a vynimočne umytého okna.

Okno sa následne nechá voľne vyschnúť, aby bolo možné začať s realizáciou finálnej fázy čistenia, ktorou je leštenie. Najmä pre našich klientov pripomíname, že zbytky vlhkosti leštenie neuľahčujú, skôr naopak. Aj preto treba dodržiavať presné technologické postupy.

Takže…

čím umyť oknáTakže leštenie. Naša firma zásadne nepracuje s chemickými leštidlami. Technika tzv. suchého leštenia, patrí k zdrojom vysokej kvality poskytovaných služieb, a to aj napriek tomu, že je časovo a fyzicky náročnejšia ako bežné leštenie pomocou chemického prípravku.

Metóda spočíva v použití suchej bavlnenej textílie, ktorou sa postupne okná vyleštia až do bodu, keď sú krásne čisté a na prvý pohľad žiarivé. Takto vyleštené okná ostanú nielen dlho lesklé, ale nová špina sa na ploche neusadí tak ľahko, ako tomu býva pri leštení bežnou chemickou cestou s pomocou leštidla.  

Pripomíname, že leštiaca kozmetika začne na skle rýchlo vytvárať nevzhľadné šmuhy. A tak pri umývaní nesmú na oknách ostať zbytky starého leštidla. Lebo je možné, že sa toto staré leštidlo na povrchu vynorí znovu a na skle sa objavia stopy po leštení.

A to…

prípravky na umývanie okienA to nie je všetko. Chemické leštidlo vie na ploche vytvoriť neviditeľný povlak, ktorý sa pod vplyvom okolia začne rýchlo správať ako lepivá plocha. Na oknách sa tak potom začne  zachycovať množstvo prachu zo vzduchu a mikročiastočky špiny, takže doposiaľ čisté okná začnú vyzerať, akokeby sa umývali pred rokom, či dlhšou dobou.  

Na riešenie tohoto nepríjemného problému má naša firma A SERVIS LIPKA nesmierne zaujímavý a dôvtipný postup. Svojim zákazníkom ponúkame proces tzv. hydrofóbnej impregnácie. Jeho podstatou je fakt, že nanesením nano impregnácie sú umyté a čisté okná ošetrené na celkom inej, oveľa vyššej úrovni.

Postup je síce jednoduchý, ale realizácia patrí do rúk odborníkov. Po prvej aplikácii nano impregnácie sa plocha okna ponechá na zhruba 15-20 minút zaschnúť. Potom sa na takto dôkladne vytvrdený a pripravený povrch pomaly nanáša a dôkladne rozotiera hydorfóbna impregnácia GlasProtect.

Novozniknutá…

ako odstrániť polepy z okienNovozniknutá nanovrstva je následne špecialistami spoločnosti znovu vyleštená, a to do vysokého lesku. Hospodárnosť, efektívnosť, no predovšetkým mimoriadna účinnosť tohoto jedinečného postupu tkvie aj v tom, že pri najbližšom umývaní svojich okien už zákazník nebude potrebovať žiadne čistiace prípravky.

Pri tomto modernom a pohodlnom čistení si potom predvídavý a rozumný klient vystačí aj s obyčajnou, čistou vodou. Znie to síce ako citát z knihy alchymistu, ale špeciálna nanovrstva prostriedku GlasProtect dokáže veľmi spoľahlivo a účinne zabezpečovať nebadateľný postup zhlukovania nečistôt do miniatúrnych guľôčok.

V tejto podobe sa potom všetky nečistoty z okna, vďaka vonkajším poveternostným vplyvom, teda vetru, dažďu, snehu, a či len normálnym samospádom, „skotúľajú“ z okna a zemská gravitácia zariadi všetko ostatné. K tejto veci treba hádam poznamenať, že účinná likvidácia nových nečistôt nezanecháva na skle žiadne stopy ani šmuhy.

Ďalšou…

umývanie zimných záhradĎalšou mimoriadne zaujímavou a unikátnou vlastnosťou tejto špičkovej protektorskej metódy je fakt, že nano impregnácia GlasProtect dokáže na ploche okien skutočne účinne zabrániť následnému vzniku najrôznejších druhov plesní, vodného kameňa alebo škvŕn soli, či hrdze.  

Nano impregnácia naviac ošetrené plochy nadlho a dôkladne chráni pred škodlivými vplyvmi UV žiarenia. V konečnom dôsledku tak vynikajúcim spôsobom zabraňuje nežiaducim zmenám technických vlastností okien a predčasnej materiálovej degradácii.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA poskytuje svojim klientom na funkčnosť nanovrstvy GlasProtect klasickú záruku dva roky. Pritom garantuje stopercentnú účinnosť tejto modernej a účinnej technológie. Naviac, predpokladaná plná životnosť takejto nano vrstvy predstavuje interval štyri až päť rokov.

Fakty…

umývanie výkladovFakty spojené s ochrannou vrstvou GlasProtect sú dôležité aj pre tú časť zákazníkov, ktorá musí umývať a čistiť okná v rozhľahlejších a ťažko prístupných priestoroch. Pravidelné ošetrovanie masívnych sklenených plôch býva totiž finančne a časovo náročné, takže sa dajú ťažko dodržiavať technologicky primerané časové úseky.

Všetky uvedené plusy, konkrétne postupy a kvalita našej práce sa pred časom potvrdili pri zákazke spojenej s čistením a leštením presklených plôch novootváraného shopu s módou. Išlo o pobočku známeho reťazca, takže nároky boli o to vyššie a prísnejšie.

Treba povedať, že výkladom dali stavbári poriadne zabrať. Keďže išlo o modernú novostavbu. Kadejaké fľaky po stavebných materiáloch, malta, farby. Naši zamestnanci sa však s takýmito úlohami stretávajú dnes a denne. Aj preto nebolo dôkladné čistenie tých veľkých, znečistených plôch neriešiteľným problémom.

Všetky…

umývanie presklenných stienVšetky výklady naši pracovníci starostlivo, kvalitne a precízne umyli, aby ich následne veľmi dôkladne vyleštili. Potom bola na takto vyčistené a lesklé plochy nanesená nano impregnácia GlasProtect. Takže sklá ostanú, čo najdlhšie krásne čisté a žiarivé.

Výsledok práce našej spoločnosti Bratislava okna, umývanie bol dokonalý a opäť ukázal, prečo si nás vlastne našli a vážia početní klienti v Českej republike, na Slovensku, v Rakúsku aj v Nemecku. Napokon, veľmi radi a ochotne sa ujmeme čistenia a leštenia okien aj vo vašej firme, či domácnosti